ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Львові визначили переможців турніру «Кубок Захисника України» зі стендової стрільби

Прочитаєте за: 3 хв. 15 Листопада 2021, 11:17 13

Тримати порох сухим, а себе та зброю в готовності радять співгромадянам та побратимам учасники відкритих обласних змагань зі стрільби стендової «Кубок Захисника України», які відбувалися у Львові впродовж 11-13 листопада.

Захід проходив на спортивній базі обласної школи вищої спортивної майстерності «Львівський стрілецький стенд».

Змагання започатковані 2017-го, щороку їх проводять Львівська обласна рада, управління молоді та спорту Львівської ОДА, федерація стрілецького спорту області, школа вищої спортивної майстерності за підтримки меценатів і партнерів заходу. Цього року турнір відбувався вп’яте.

Учасники випробовували свої сили та навички у спортивних дисциплінах стендової стрільби — круглому, траншейному стендах та спортингу.

Зі слів представника оргкомітету змагань, члена збірної команди України зі стендової стрільби Олександра-Олеся Шлюза, для участі в турнірі зареєструвалося близько 80 учасників АТО/ООС та любителів стрілецького спорту.

Цього року змагання вдруге відбулися не тільки в особистому заліку, а ще й у командній першості. Кожна команда складалася з 3 осіб. До участі залучали команди Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, ветеранів десантно-штурмових військ, команду жінок-ветеранок АТО/ООС тощо.

Зауважимо, що стрільба стендова є одним з пріоритетних видів спорту для Львівщини. До штатної збірної команди України у 2021 році входить 11 спортсменів області. За аналізом Міністерства молоді та спорту України щодо стану розвитку стрільби стендової у регіонах України та фізкультурно-спортивних товариствах у 2018-2021 роках Львівська область впевнено посідає ІІ місце серед усіх областей, які розвивають цей вид спорту.

Організатори турніру наголошують, що «Кубок Захисника України» закладає традицію вшанування українських воїнів, учасників АТО/ООС та проходить з метою військово-патріотичного виховання молоді, підвищення культури володіння зброєю у суспільстві, популяризації здорового способу життя та розвитку цього виду стрілецького спорту в області.

Переважна більшість учасників не новачки на стрілецькому стенді, хоча є й ті, хто бере участь уперше. Ветерани АТО/ООС наголошують, що стрілецькі вправи для них — спосіб підтримувати форму й не забувати про навички володіння зброєю. А також відзначають, що на змаганнях завжди панує атмосфера товариського спілкування, хороший настрій і спортивний азарт.

Зокрема, учасник бойових дій майор Володимир Гера бере участь в проведенні турніру вдруге. Офіцер пересувається на візку, адже зазнав важких поранень, коли прикривав відхід побратимів-піхотинців у 2014 році на Луганщині. Попри це, чоловік продовжує службу, активно займається собою.

— Стрільбу полюбив ще з часів свого навчання в академії у Львові. Але це була частина професійної підготовки. Стендова стрільба — і спосіб «релакснути», і виклик щодо збереження професійних навичок. Побратимам хочу побажати тримати порох сухим і вірити в нашу перемогу, — говорить він.

У конкурентній боротьбі перемогу в командному заліку здобула команда курсантів Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Другі на п’єдесталі переможців — стрільці з команди ветеранів АТО/ООС Повітряних Сил «Дика качка». Оргкомітет змагань відзначив влучну стрільбу та волю до перемоги ще одного військовослужбовця — майора Володимира Гери, який брав участь в турнірі, пересуваючись на інвалідному візку.

Усі переможці як в індивідуальному, так і в командному заліку були відзначені кубками, медалями та грамотами.

Фото та відео автора.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Новини, Спорт