ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Білорусь гібридно атакує ЄС із застосуванням біженців і прикривається дезінформацією

Прочитаєте за: 2 хв. 15 Листопада 2021, 12:53

Системне та цинічне використання Білоруссю мігрантів у політичних цілях та її спроби дестабілізувати східні кордони ЄС вступило в нову фазу ескалації. Колони мігрантів, які прилетіли до Мінська з низки країн Сходу, білоруська влада направляла в бік польського кордону, де виникли зіткнення.

На цьому тлі Комісія ЄС закликала країни-члени ЄС затвердити розширений режим санкцій проти білоруської влади. Польська влада була змушена збільшити кількість солдатів і прикордонників, які охороняють зовнішній кордон ЄС, а влада Литви оголосила надзвичайний стан на східному кордоні країни.

Президент США Джо Байден і голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у минулу середу на переговорах у Вашингтоні висловили стурбованість ситуацією з нелегальними іммігрантами, які прямують через Білорусь до ЄС, повідомляє Білий дім. Країни Балтії звинувачують владу Білорусі в організації потоків мігрантів і називають це «гібридною агресією». Тієї ж позиції дотримується і Єврокомісія.

Водночас, якщо запитати білоруську пропагандистську машину та прокремлівські ЗМІ, то чия ж провина у цій гібридній атаці проти ЄС, то вам одразу ж розтлумачать: це колективний Захід, польська влада відправляє танки на кордон, а ЄС приймає санкції для задоволення своїх внутрішніх цілей.

Уся ця дезінформація відвертає увагу від того факту, що «авторитарний режим у Білорусі цинічно експлуатує людей з політичних міркувань», — як заявила комісар ЄС з питань внутрішніх справ Ілва Йоханссон під час відвідин Литви.

Самопроголошена влада Білорусі робить це, намагаючись помститися Європейському Союзу, який ввів обмежувальні заходи проти неї через фальсифікацію результатів президентських виборів, систематичні  порушення прав людини, придушення режимом Лукашенка мирних демонстрантів, вимушену посадку літака у Мінську рейсу Ryanair з опозиційним журналістом на борту.

Польща й Литва опинилися у прицілі прокремлівських ЗМІ й в інших сферах, окрім поточної міграційної кризи. Наприклад, кремлівський агітпроп активно поширює фейк про те, що Польща готується до війни з Росією та Білоруссю. (Звучить мінімум як дивовижна теорія!) Литва зі свого боку була представлена як агресивний порушник прав людини, що також згідно з достовірними джерелами, є далеким від істини.

Ситуація, яка нині розгортається на східному зовнішньому кордоні ЄС, чимдалі супроводжується більшою кількістю дезінформації. Для режиму Лукашенка важливо замутити воду, звалити провину на когось іншого і представити свої власні дії як праведні. Крім того, у плані дезінформаційної кампанії заплямувати зовнішній імідж супротивника. Цей сценарій нам, українцям, добре відомий, адже найбільш агресивно він був застосований режимом Путіна на сході нашої країни.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook