ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Українські військовослужбовці навчали литовських колег тактики артилерії та обслуговування міномета 2Б-11

Прочитаєте за: 3 хв. 13 Листопада 2021, 13:16 5

Це той випадок, коли не військовослужбовці країн-членів НАТО передають свій досвід, а українці навчають тонкощів роботи, зокрема в артилерійській науці, своїх партнерів з Північноатлантичного альянсу.

На базі Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного паралельно пройшли п’ятиденні курси «Загальна артилерійська підготовка» та «Технічне обслуговування 120-міліметрових мінометів 2Б11» для військовослужбовців Збройних сил Литовської Республіки.

Як розповів начальник кафедри наземної артилерії факультету ракетних військ і артилерії, кандидат військових наук полковник Валерій Кузнецов, на курс загальної артилерійської підготовки прибули литовські офіцери, котрі обіймають посади начальників штабів артилерійських батальйонів, начальників розвідки, командирів артилерійських батарей. Усього сім офіцерів.

— Під час занять слухачі мали змогу здобути знання з тактики застосування артилерійських підрозділів Збройних Сил України, основних понять стрільби й управління вогнем, практично попрацювати на командно-спостережному пункті під час бойових артилерійських стрільб, ознайомитись з порядком роботи посадових осіб на вогневій позиції, загальною будовою та призначенням артилерійських систем, — зазначив Валерій Володимирович.

Як розповів його колега, доцент кафедри ракетно-артилерійського озброєння Національної академії сухопутних військ, кандидат технічних наук підполковник Андрій Звонко, на курс «Технічне обслуговування 120-міліметрових мінометів 2Б11» були залучені шість військовослужбовців з Литви.

— Чому такий курс став актуальним для литовців?! Річ у тім, що в них ці міномети довгий час стояли на зберіганні. Зараз вони їх розконсервували й цей зразок озброєння поступово надходить у литовські війська та починає експлуатуватися, — розповів підполковник Андрій Звонко. — У нас ці міномети використовуються давно. Наші фахівці добре вивчили його бойові можливості та технічні характеристики. Тож нині ми свій досвід передаємо литовським військовослужбовцям. Вони з різних підрозділів, але ці люди у своїх колективах відповідатимуть за технічне обслуговування та ремонт цього зразка озброєння.

За словами офіцера, програма курсу передусім торкалася теоретичного блоку питань. Він, зокрема, містив вивчення будови цього зразка озброєння, а також алгоритм та порядок проведення різних видів технічного обслуговування (контрольний огляд, щоденне технічне обслуговування, технічне обслуговування № 1 та № 2). Крім того, передбачав пошук несправностей у міномета та їх усунення.

Заняття відбувалися на навчально-матеріальній базі кафедр наземної артилерії й ракетно-артилерійського озброєння, комп’ютерному артилерійському полігоні Міжнародного центру миротворчості та безпеки, інших об’єктах Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Фото пресслужба НАСВ

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram