ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У 2022-му до Агенції НАТО з підтримки та постачання NSPA планують направити представника Міноборони України

Прочитаєте за: 2 хв. 10 Листопада 2021, 15:25

Заступник Міністра оборони України Олександр Носов провів зустріч із Главою Агенції НАТО з підтримки та постачання (NATO Support and Procurement Agency або NSPA) Стейсі Каммінгс, під час якої обговорювали шляхи вирішення проблемних питань у галузі оборонних закупівель. Про це заступник міністра оборони України Олександр Носов, який в оборонному відомстві відповідає за військово-технічну політику та оборонні закупівлі,  повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Я висловив проблемні питання між МОУ та NSPA, зокрема, щодо принципової непроукраїнської позиції деяких членів Спостережної ради NSPA, які заблокували деякі наші контракти», — поінформував Олександр Носов про результати зустрічі.

Він зазначив, що Стейсі Каммінгс, яка до вересня була заступником міністра оборони США із закупівель, а нині призначена Главою Агенції НАТО з підтримки та постачання (NATO Support and Procurement Agency або NSPA), (вважається у світі найбільш прозорою оборонною закупівельною організацією. — Авт.), допомогла знайти рішення, яке Україна та представники НАТО планують реалізувати вже наступного року.

«Вирішили розглянути можливість направити наступного року представника Міністерства оборони України як контактну особу від України в NSPA, з досвідом роботи/стажування в Агенції. Домовилися, що для оборонного відомства максимальна відсоткова ставка NSPA буде до 3% від вартості іноземного виробника на умові DDP Україна. Погодили графік погашення зобов’язань, які має NSPA за українськими замовленнями», — йдеться  в повідомленні.

Крім того, заступник Міністра зазначив, що американська колега підтримала його позицію стосовно організації роботи заступника міністра оборони з питань оборонних закупівель, адже сама довгий час перебувала на такій посаді.

«Як заступник міністра з досвідом, Стейсі поділяє та підтримує мою думку, що заступник Міноборони визначає та регламентує військово-технічну політику та не повинен особисто спілкуватися з будь-якими комерційними організаціями, ознайомлюватися із технологіями, можливостями або персоналом підприємств-постачальників. Тому що інакше «… він буде втягнутий у психологічний магнетизм залежно від тих представників комерційних структур-постачальників зброї, які його приймали». Для цього існують спеціальні структури, установи та фахові органи управління, якими керує заступник міністра», — зазначив Олександр Носов.

Також він щиро подякував США в особі заступника Міністра оборони США за величезну допомогу, яку надають Україні, та її персональну роль у цьому процесі.

Підготувала Ольга Мосьондз

Читайте нас в Telegram