ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Допомога Схід»: з Франції на Донеччину доставлено гуманітарний вантаж на суму понад 2 млн грн

Прочитаєте за: 4 хв. 10 Листопада 2021, 9:08

У межах стратегічного гуманітарного проєкту «Допомога Схід» до комунального неприбуткового підприємства «Обласний перинатальний центр м. Краматорськ» та пологового відділення Мирноградської центральної міської лікарні передано гуманітарний вантаж медичного призначення вартістю понад два мільйони гривень. Вантаж прибув в Україну з Франції від Асоціації «Медична та благодійна допомога Франція – Україна» (Aide Médicale & Caritative France-Ukrainе).

Чому ця ініціатива така важлива на сьогодні? У зв’язку з російською агресією, починаючи з 2014 року, «Обласний перинатальний центр м. Краматорськ» залишився єдиним обласним лікувально-профілактичним закладом ІІІ рівня надання спеціалізованої висококваліфікованої медичної допомоги вагітним з акушерською та екстрагенітальною патологією, роділлям та породіллям, новонародженим та гінекологічним хворим.

Крім того, лікарі центру допомагають жінкам з порушенням репродуктивної функції, які потребують високої інтенсивності лікування та реабілітації. Сьогодні демографічна ситуація в Донецькій області характеризується тривалою депопуляцією. Залишається високою питома вага передчасних пологів, недоношеними народжується приблизно до 5,3 % малюків.

Саме тому в межах проєкту «Допомога Схід» до Краматорського перинатального центру українські військові передали:

  • дитячі кувези (спеціалізовані інкубатори для догляду за новонародженими недоношеними малюками, в яких підтримуються постійна температура, вологість і необхідне насичення повітря киснем);
  • інкубатори інтенсивної терапії GE Giraffe для новонароджених з сервоконтролем кисню для виходжування глибоконедоношених новонароджених, а також новонароджених, які потребують проведення медичних маніпуляцій в умовах стабільного середовища;
  • відкрита реанімаційна система для немовлят;
  • лампи для фототерапії, пологова кушетка, колектори молока та пляшечки для немовлят;
  • спеціалізоване гінекологічне крісло та медичні меблі.

— Ця допомога не випадкова. Зокрема, перинатальний центр Краматорська приймає не лише мешканців цього міста. Тут народжують матері з Авдіївки, Мар’їнки та інших населених пунктів, які перебувають в районі проведення операції Об’єднаних сил. Саме тому посильну допомогу надаємо й ми — українські військовослужбовці, — наголосив командувач Об’єднаних сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв, засновник стратегічного гуманітарного проєкту «Допомога Схід». — Діти Донеччини та Луганщини мають народжуватися й виростати здоровими у вільній Україні, яку сьогодні захищають та за яку віддають свої життя українські військові, — додав командувач Об’єднаних сил ЗСУ.

— Медичне обладнання, яке ми отримали сьогодні, — дуже важливе для нашого перинатального центру, бо ми надаємо медичну допомогу малюкам, що народилися недоношеними. З огляду на те, що з лютого 2021 року в нашому медичному закладі відкрито відділення ІІ етапу, в яке потрапляють новонароджені після перебування у відділенні реанімації та інтенсивної терапії, ми зможемо ефективно допомагати недоношеним малюкам у післяутробний період за допомогою інкубаторів інтенсивної терапії та кувезів, — зазначила завідувачка відділення дитячої реанімації та інтенсивної терапії новонароджених «Обласного перинатального центру м. Краматорськ» Олена Чорна.

До речі, віцепрезидент Асоціації «Медична та благодійна допомога Франція – Україна» пані Діана Дольс зазначила, що передача неонатального обладнання Краматорському перинатальному центру не остання гуманітарна допомога цього року. Вже наприкінці листопада з Франції до міста надійде наступний гуманітарний автопотяг з багатофункціональними ліжками для переобладнання палат у цьому перинатальному центрі.

Нагадаємо нашим читачам, що стратегічна гуманітарна ініціатива «Допомога Схід», як програма цілеспрямованих дій щодо надання цільової допомоги медичним закладам та мирному населенню Донецької та Луганської областей, а також інших регіонів України, була започаткована за ініціативою генерал-лейтенанта Сергія Наєва у 2018 році.

Лише за 2021 рік у межах роботи проєкту «Допомога Схід» до України з Франції надійшло понад 83 тонни цільової гуманітарної допомоги медичного призначення на суму більш ніж 29 млн грн. Цю допомогу отримали 25 медичних закладів у зоні ООС та в інших регіонах України. А це цивільні та військові заклади охорони здоров’я, розташовані переважно в районі проведення ООС: мобільні військові шпиталі, перинатальні центри та клінічні лікарні Краматорська, Мирнограда та Торецька, Дніпропетровська обласна дитяча клінічна лікарня, Військово-медичні клінічні центри Східного та Північного регіону, а також Маріупольський військовий госпіталь.

Цікаво, що за весь період свого існування проєкт охопив 55 військових і цивільних медичних закладів. До цих установ передано більше ніж 203 тонни гуманітарних вантажів медичного призначення.

Постійними партнерами проєкту є Асоціація «Медична та благодійна допомога Франція – Україна» (віцепрезидент пані Діана Дольс) та Асоціація міжнародних автомобільних перевізників України (президент, голова ради Леонід Костюченко).

Наразі питання оновлення матеріальної та лікувальної бази вітчизняних медичних закладів залишається важливим та актуальним. Стратегічна ініціатива «Допомога Схід» триває. Найближчим часом медичне майно та обладнання буде надано 65-му військовому мобільному госпіталю у м. Часів Яр, що на Донеччині.

Борис Кутовий, для АрміяInform

Фото Бориса Кутового

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook