— Пані Валентино, кілька годин тому у вас була зустріч з рідними військових, які повернулися з полону. Які ви для себе виклики побачили після спілкування…
Автором книги є військовослужбовець одного з підрозділів повітряного командування «Захід» Повітряних Сил Збройних Сил України капітан Назарій Палагіцький.
Захід відбувся за участю військовослужбовців Коломийського гарнізону, а також цивільних поціновувачів військової історії.
— У лавах військових авіаторів я з 2016 року, — розповідає автор книги. — Наш підрозділ базується в місті, яке було пов’язано з військовою авіацією ще з часів Першої світової війни. Але якихось узагальнених історичних джерел про це не було. Лише розрізнені факти, які потребували систематизації та підтвердження. Тому я вирішив взятися за комплексне дослідження цього питання.
Офіцер розповів, що на написання книги він витратив близько трьох місяців. Дуже активно використовував як інформацію, що є і в українських архівах, і в закордонних джерелах, зустрічався з місцевими краєзнавцями, які виявили зацікавленість у дослідницькій роботі військовослужбовця.
— У книзі я осягнув період, коли в Коломиї вперше приземлилися військові аероплани армії Австро-Угорщини. Їхній авіапідрозділ спочатку брав участь у бойових діях на Сербському фронті. А згодом був перебазований на Прикарпаття для протидії військам російської імперії. Далі тут перебували авіатори Речі Посполитої, радянські та німецькі авіапідрозділи в часи Другої світової війни, — говорить капітан Назарій Палагіцький. — Кожен із цих періодів є цікавим як в історичному сенсі, так і в контексті вивчення еволюції військової авіаційної техніки, засобів зв’язку, ППО та облаштування летовищ. Гадаю, вона буде цікавою насамперед історикам та краєзнавцям.
Книгу офіцер видав власним коштом. Наклад невеликий — близько 200 примірників. Говорить, що буде передавати примірники видання до бібліотек та навчальних закладів краю. Також, каже він, не збирається зупинятись на досягнутому і продовжить дослідження в царині розвитку військової авіації на теренах України.
Фото з архіву Назарія Палагіцького
Верховна Рада в другому читанні схвалила законопроєкт № 12023 про внесення змін до порядку проходження військової служби за контрактом іноземцями та особами без громадянства. За це проголосували 276 депутатів.
Служба безпеки та Національна поліція затримали ще п’ятьох поплічників рф, які, на замовлення росіян, підпалювали авто Сил оборони та об’єкти Укрзалізниці на Київщині та в Одесі.
Речник оперативно-тактичного угруповання «Сіверськ» полковник Вадим Мисник розповів про присутність російських військ на кордоні.
На півночі Харківщини російська загарбницька армія стабільно зазнає значних втрат озброєння та військової техніки, а також живої сили. Частка загиблих коливається в межах від близько однієї третини до близько і навіть понад 40%.
Воїни 10 гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» підпалили склад з боєкомплектом російських загарбників.
Упродовж 9 місяців 2024 року оборонне відомство кодифікувало і дозволило для використання у Силах оборони понад 140 безпілотних авіаційних комплексів (БпАК) та 33 наземні роботизовані комплекси (НРК) українського виробництва.
Захищаємо світ
від 20000 до 120000 грн
Дніпро, Дніпропетровська область
від 20000 до 120000 грн
Львів, Львівська область
— Пані Валентино, кілька годин тому у вас була зустріч з рідними військових, які повернулися з полону. Які ви для себе виклики побачили після спілкування…