ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Коли ВСП реформують у Військову поліцію? Це питання обговорили на міжнародній конференції військових правоохоронців

Прочитаєте за: 2 хв. 9 Листопада 2021, 12:55

У Львові триває конференція Підкомітету військової поліції Багатонаціонального об’єднаного координаційного комітету (БОКК) з питань військового співробітництва та оборонного реформування за участю представників військових правоохоронців України та військової поліції країн-партнерів.

Українську делегацію нині очолює начальник управління проведення службових розслідувань – заступник начальника головного управління Військової служби правопорядку у ЗСУ полковник Юрій Бабич.

— Ми дуже раді, що після тривалої півторарічної перерви, пов’язаної з пандемією, у нас з’явилась можливість зустрітися з нашими іноземними партнерами та колегами. Мета цього заходу — підбиття підсумків за певний період роботи та планування на наступний, зміна головуючого від країн – партнерів НАТО і передача повноважень адміністрування від канадської сторони ЮНІФАЄР до представників національної гвардії США, — зазначив полковник Юрій Бабич.

За словами офіцера, протягом п’яти останніх років канадська місія ЮНІФАЄР надавала всебічну допомогу у реформуванні та становленні Військової служби правопорядку як майбутньої Військової поліції.

— Якщо конкретизувати цю допомогу, то вона має декілька напрямків. Передусім це розвиток і підготовка навчальної бази 25-го навчального центру ВСП та підготовка самостійних інструкторів. За цей час було підготовлено близько 1600 військовослужбовців ВСП, які можуть і вміють навчати особовий склад наших підрозділів. Другий напрямок — матеріально-технічна допомога. 63 нові транспортні засоби передали наші друзі, частина з яких виконує завдання у підрозділах ВІДБР, які зі свого боку набули набагато якісніших спроможностей. Крім того, для потреб ВСП було закуплено чимало іншої техніки, зокрема комп’ютерної, лептопів тощо. Надалі планується закупівля спеціалізованого обладнання для проведення слідчих дій, — розповів Юрій Володимирович.  

Однак найголовніше, чого очікують представники ВСП від цієї зустрічі — спільними зусиллями пришвидшити ухвалення Закону «Про Військову поліцію».

— Ми бачимо перспективи у цьому напрямку. І найголовніше, що ми маємо розуміння на рівні керівництва держави з цього питання. Ми очікуємо сприяння від представників країн НАТО в ухваленні цього закону й, відповідно, проведення низки заходів, які дадуть нам можливість якнайшвидше набути спроможностей. Зокрема щодо розслідування кримінальних правопорушень та оперативно-розшукової діяльності, — наголосив начальник управління проведення службових розслідувань – заступник начальника головного управління Військової служби правопорядку у Збройних Силах України полковник Юрій Бабич.

Фото авторів

10

Кореспондент АрміяInform

Позаштатний кореспондент
Читайте нас в Telegram