День вшанування захисників Донецького аеропорту в системі Міністерства оборони України відзначається щорічно 20 січня. Оборона Донецького аеропорту — це тисячі історій хоробрості та звитяги, фронтового…
Посольство Сполучених Штатів в Україні опублікувало результати дослідження, що доводять провину Росії в початку війни та постачанні зброї і боєприпасів на cхід України.
— Ретельне дослідження, яке лише підтверджує те, що було зрозуміло тут, в Україні, протягом семи років — Росія розпочала цю війну, продовжує її розпалювати, та несе відповідальність за її припинення, — йдеться в повідомленні посольства.
Далі посольство дає посилання на текст дослідження: https://www.currenttime.tv/…/ukraine…/31547565.html
На інформресурсі RadioFreeEurop, зазначається, що детальне дослідження зброї та боєприпасів, які використовують російські найманці на Донбасі, тривало впродовж трьох років. Його проводила компанія Conflict Armament Research за сприяння ЄС та уряду Німеччини.
За результатами дослідження зроблено висновок, що саме Росія постачала гранатомети, снайперські гвинтівки та міни своїм найманцям на сході України. Адже майже вся ця зброя та боєприпаси були вироблені на території нинішньої Росії.
Варто зазначити, що Україна та увесь цивілізований світ уже давно звинувачували РФ у передачі зброї своїм найманцям на схід України, що розпалює конфлікт, внаслідок якого з 2014 року загинуло понад 13 000 людей.
Однак попередні аналізи підтримки Росією збройних формувань на сході України спиралися на фотографії та відео з відкритих джерел, а також на дані урядової розвідки.
Це ж трирічне дослідження, що було опубліковане 3 листопада, надає більш детальне розуміння про реальну передачу зброї з використанням судово-медичної документації боєприпасів та військової техніки, вилучених із поля бою.
«Докази підтверджують, що заводи, які базуються на території нинішньої Російської Федерації, виробляли більшість боєприпасів, що використовували окупанти, і майже всю їхню зброю — від штурмових гвинтівок і точних гвинтівок, гранатометів, високоточних боєприпасів і фугасів до протитанкової керованої зброї», — заявили дослідники з берлінської організації Conflict Armament Research.
Дослідники вивчили тисячі патронів і 43 одиниці зброї, щоб дійти висновку, що майже вся зброя надходила з Росії, у деяких випадках була виготовлена за часів Радянського Союзу, але здебільшого вироблена після розпаду СРСР.
Дослідження також показало, що деякі типів гранатометів, гвинтівок і фугасів ніколи не використовували українські військові, адже вони не перебувають на озброєнні ЗСУ. Отже, це свідчить про те, що така кількість видів зброї не могла бути «захопленою» російськими найманцями, а потім використаною на полі бою.
Автори доповіді також вказують на те, що, наприклад, автомати Калашникова, які були виявлені під час конфліктів в інших країнах і є повсякденною зброєю багатьох «бойовиків», зазвичай збирають із деталей кількох автоматів і серійних компонентів, які не входять до іншого. У випадку з автоматами, використаними сепаратистами на сході України, такого не помічено: у гвинтівок, що використовують окупанти на сході України, були одинакові деталі, адже у них збігаються серійні номери. Це свідчить про прямий шлях поставок зброї від заводу до поля бою.
«Відсутність змішування компонентів свідчить про короткий ланцюг між зберіганням та моментом, коли зброя залишила виробничі об’єкти або військові склади і була передана на використання збройними формуванням РФ, які діють на сході України», — йдеться в повідомленні.
Розслідування також виявило систематичне знищення первинних ідентифікаційних знаків на певній зброї, наприклад, на ракетних установках.
«Ймовірно, що сторони видалили знаки або для того, щоб приховати докази точного місця точки запуску, або щоб замаскувати країну-виробника», — йдеться у звіті.
У дослідженні простежено складові безпілотних літальних апаратів (БПЛА) російського виробництва і зроблено висновок, що «окупанти розгортають в Україні парк безпілотників російського виробництва».
Також зазначається, що російські підприємства змогли придбати британські, чеські, французькі, німецькі, іспанські та американські компоненти для безпілотників, незважаючи на санкції Заходу проти російського оборонного сектору.
«Незважаючи на ембарго ЄС на поставки зброї Російській Федерації у 2014 році, ключові технології ЄС усе ж таки потрапили до російських військових безпілотників», — йдеться у звіті.
Розслідування зазначає, що «відсутність чіткої інформації щодо кінцевого використання або кінцевого користувача компонентів, а також непрозорі вимоги ліцензування компонентів подвійного призначення можуть сприяти експорту компонентів виробництва ЄС для виготовлення російських військових БПЛА».
@armyinformcomua
Наталія, яку побратими знають як «Бетмена», — це більше, ніж просто інструкторка. Вона присвятила себе підготовці новобранців, зміцнюючи їхнє тіло та дух, доводячи, що кожен із них здатен здолати найважчі випробування заради України.
Бійці взводу розвідки 2 батальйону 12 бригади спеціального призначення «Азов» Нацгвардії вступили у ближній стрілецький бій з окупантами.
Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із Прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою в рамках Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Ключовим результатом переговорів стало підписання Угоди про довгострокове співробітництво та підтримку, яка закладає основу для стратегічного партнерства між двома країнами на наступні десять років.
Оператори підрозділу «Аластор» 25 повітрянодесантної Січеславської бригади зафіксували чергову витівку російських штурмовиків, як спробували сховатися у купі будівельного сміття.
У Давосі Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із президенткою Швейцарії Карін Келлер-Зуттер та обговорив пошук шляхів досягнення справедливого й тривалого миру для України та всієї Європи, а також важливість координації з партнерами.
В армії рф легко розстрілюють власних солдатів, які відмовляються іти в атаки і так стимулюють до штурмів інших.
від 21000 до 121000 грн
Запоріжжя
113 окремий батальйон 110 ОБр Сил ТрО
День вшанування захисників Донецького аеропорту в системі Міністерства оборони України відзначається щорічно 20 січня. Оборона Донецького аеропорту — це тисячі історій хоробрості та звитяги, фронтового…