ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Україна домовляється з Румунією про офіційну підтримку членства у ЄС

Прочитаєте за: 2 хв. 5 Листопада 2021, 9:32 0

Заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква під час візиту до Румунії обговорив з держсекретарем МЗС цієї країни Денуцом Себастьяном Некулеєску євроатлантичні перспективи України та розвиток відносин між країнами, повідомила пресслужба Офісу Президента.

Під час зустрічі дипломати приділили значну увагу розвитку безпекової ситуації на сході України. Ігор Жовква подякував Румунії за незмінну підтримку суверенітету й територіальної цілісності нашої держави та привернув увагу до постійних випадків порушення режиму припинення вогню з боку російсько-окупаційних військ, які призводять до збільшення кількості загиблих українських воїнів.

Також було наголошено на обмеженні судноплавства в окремих районах Чорного та Азовського морів.

Ігор Жовква подякував румунській стороні за участь у саміті Кримської платформи та закликав до активної подальшої участі в діяльності цього міжнародного механізму.

Окрему увагу під час зустрічі було приділено реалізації європейських прагнень України.

«Розраховую, що Румунія буде однією з наступних держав ЄС, які визнають європейську перспективу України», — сказав Ігор Жовква.

Заступник керівника Офісу глави держави підтвердив незмінність стратегічного курсу України на євроатлантичну інтеграцію та подякував Румунії за підтримку нашої держави на цьому шляху. Українська сторона висловила готовність до подальшого поглиблення безпекової співпраці в межах виконання Програми розширених можливостей НАТО.

У Бухаресті заступник керівника Офісу Президента також зустрівся з виконувачем обов’язків директора Департаменту політики оборони та міжнародних відносин Міністерства національної оборони Румунії Міхаєм Янку. Основна увага під час зустрічі була приділена відносинам України з Європейським Союзом і НАТО, ситуації на Донбасі та в тимчасово окупованому Криму. Окремо обговорювалася координація подальших дій з метою забезпечення безпеки в Чорному морі.

Читайте нас у Facebook
Мітки: