ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Львові банк крові наповнили пів сотні військових, ветеранів та небайдужих громадян

Прочитаєте за: 2 хв. 4 Листопада 2021, 12:40 1

У львівському «Будинку воїна» провели збір донорської крові для осіб, що потребують негайного її переливання або постійних вливань. Здати кров і врятувати життя людини до комунального ветеранського осередку зібралось понад 50 осіб, серед яких волонтери, небайдужі громадяни, колишні та діючі захисники України і члени їхніх родин.

– Благодійна акція зі збору донорської крові відбулася в рамках реалізації проєкту «Я, Ніна» та за участю команди фундації «Варто жити». Це вже сьомий такий захід у Львові, – розповів директор «Будинку воїна», учасник боїв за Донецький аеропорт офіцер-десантник Олег Височанський. – Втішений, що на заклик здати кров відгукнулося багато побратимів. Я сам був поранений в ДАПі і розумію, що донорська кров почасту єдиний шанс, який може врятувати людину від загибелі. Тому і сам здав 450 мілілітрів крові для тих, хто її потребує. Охочих було навіть більше, ніж були готові прийняти лікарі. То ж запрошуємо на наступний збір крові, який відбудеться в наших стінах уже за кілька місяців.

Зазначимо, що захід відбувався з усіма пересторогами, які передбачені епідемічною ситуацією. Зокрема, до здавання крові допускалися виключно ті, хто мають сертифікати про повний цикл щеплення від COVID-19. Кожен донор проходив реєстрацію, а згодом – первинний аналіз, під час якого донорам  визначають групу крові та рівень гемоглобіну.

Для того, аби донори могли відновити сили після здавання крові, львівські підприємці з військовим бекграундом із компаній Pizza Veterano та Koffeine Militari принесли на захід їжу та напої.

Загалом було зібрано понад 20 літрів донорської крові. Далі, після її ретельного обстеження у центрі крові, вона потрапить у загальний банк крові. А звідти вже за потребою – чи то у львівський військовий госпіталь, чи в онколікарні, чи для постраждалих у ДТП та інших ургентних випадків.

Нагадаємо, проєкт «Я, Ніна» ініційований у 2019 році журналісткою та блогеркою Яніною Соколовою. Спрямований на допомогу людям, що хворіють на онкологічні захворювання.

Також Олег Височанський повідомив, що незабаром на Львівщині побільшає філій «Будинку Воїна». Одну вже відкрили в Червонограді. На черзі – відкриття ветеранських просторів у Стрию, Самборі, Бродах, Дрогобичі, Новояворівську тощо. Загалом, як зазначив офіцер-кіборг, ідея розширення мережі ветеранських просторів знайшла підтримку як в обласній раді, так й в облдержадміністрації.

Відео автора.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Армія і суспільство