ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Збройні сили НАТО можуть перейти на екологічне пальне

Прочитаєте за: 2 хв. 3 Листопада 2021, 10:58

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час Конференції Організації Об’єднаних Націй зі зміни клімату COP26, організованої Великою Британією у Глазго, наголосив, що Сили Північноатлантичного альянсу враховують вплив кліматичних змін на глобальну безпеку і в майбутньому можуть перейти до використання у технічних засобах альтернативних, не вуглецевих, видів пального.

Про це інформує сайт НАТО.

«Ми, безумовно, не можемо обирати – бути сильними або бути «зеленими». Наші збройні сили прагнуть бути і сильними, і зеленими одночасно. Я абсолютно переконаний в тому, що у майбутньому найкращі літаки, кораблі, найкраще військове обладнання – всі вони будуть заправлятися чимось, що відрізняється від вуглецевого пального, вони не будуть забруднювати довкілля», – сказав Єнс Столтенберг.

Він навів приклад тренувальної місії НАТО в Іраку. Коли військовослужбовці вимушені були діяти за температури вище 50 градусів Цельсія, і це враховувалось у їхньому екіпіруванні та в обладнанні, яке вони використовували. «Інший природний фактор – танення льодовиків у високих широтах Півночі, що призводить до підвищення рівня морів та створює проблеми для військово-морських баз НАТО. Більше вітру, більше дощу, більше штормів – все це, має значення для діяльності збройних сил країн-союзниць», – зауважив Генсекретар НАТО.

Він нагадав, що під час нещодавнього саміту НАТО, що відбувся у Брюсселі, союзники ухвалили важливе рішення включити кліматичні зміни у процес безпекового планування та погодили відповідний план дій.

Підготував Олександр Васильченко

Читайте нас в Telegram
Мітки: