ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Збройних Силах України розпочався конкурс «мисливців на ворожі безпілотники»

Прочитаєте за: 3 хв. 3 Листопада 2021, 14:18 6

У центрі протиповітряної оброни Рівненського загальновійськового полігона розпочався конкурс підрозділів протиповітряної оборони ближньої дії «Стріла-10».

За право бути найкращими у Збройних Силах України борються зенітно-ракетні взводи від окремої десантно-штурмової бригади Десантно-штурмових військ та окремої механізованої бригади Оперативного командування «Захід» Сухопутних військ.

Упродовж першого дня випробувань суддівська комісія у складі представників факультету Протиповітряної оборони Сухопутних військ Харківського національного університету Повітряних Сил, офіцерів оперативно-тактичного й тактичного рівня видів Збройних Сил, що беруть участь у змаганнях, перевірила теоретичну підготовку. Командири підрозділів демонстрували свої знання шляхом тестування, а також знання силуетів повітряних цілей умовного противника. Потім виконання нормативів − посадка-висадка з бойової машини, заряджання і розряджання її чотирма зенітними керованими ракетами на час. При цьому судді звертали увагу на правильність виконання завдань та безумовне дотримання заходів безпеки.

Ще одним випробуванням цього дня для розрахунків «Стріла-10» стало представлення домашнього завдання у вигляді короткого відеоролика про дії підрозділу із засади, з переліком обов’язкових елементів дій на кшталт зайняття позицій, орієнтування, охорона й оборона, бойове чергування, отримання цілевказівки, пошук та знищення цілі, зміна стартової позиції.

Сьогодні ж підрозділи змагаються у «зенітній естафеті»: виконують нормативи, здійснюють марш, ведуть стрільбу з кулемета на бойовій машині, знов здійснюють марш та відбивають напад диверсійно-розвідувальної групи противника з використанням індивідуальної зброї. Уже завтра відбудеться заключний етап конкурсу − відбиття нападу повітряного противника, де кожен із розрахунків заряджає бойову машину одною зенітно-керованою ракетою, здійснює марш на позицію, готується та веде вогонь на швидкість і влучність по освітлювальній 120-мм міні, що з’являється у повітрі.

Командир зенітно-ракетного взводу «Стріла-10» лейтенант Тарас, який представляє Сухопутні війська на конкурсі, певен, що якогось одного ключа до перемоги не існує: 

− Ми готувалися за всіма напрямками, бо теорія й практика тут дуже тісно пов’язані. 

Офіцер каже, що головне в підготовці щоденні тренування й неабияка мотивація. Якщо для інших учасників змагань повітряна ціль – це просто світлова міна, то для нього набагато більше, бо цілиться у ворожий безпілотник «Орлан-10» та гелікоптер «Ка-52» російського виробництва.

Як розповів начальник протиповітряної оборони − начальник управління протиповітряної оборони командування підготовки Командування Сухопутних військ полковник Юрій Соловей, формат проведення таких змагань з року в рік залишається однаковим, проте змінюється естафета, удосконалюють нормативи виконання завдань. Представлені сьогодні команди мають чималий досвід виконання завдань в операції Об’єднаних сил, під час виконання кожного елемента вони акумулюють усі свої сили та демонструють виняткову мотивацію, навченість й злагодженість дій.

Полковник Юрій Соловей

− За підсумками першого дня змагань та кількістю набраних балів Сухопутні війська показали дещо кращі результати, проте найцікавіше попереду, − підкреслив полковник Юрій Соловей і додав, що за перше місце в конкурсі кожен із трьох членів розрахунку зенітно-ракетного взводу отримає премію – по десять тисяч гривень, за друге місце – по п’ять тисяч відповідно.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки: ,