ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Сьогодні Україна не програє інформаційну війну Росії, а успішно протистоїть усім інформзагрозам

Прочитаєте за: 3 хв. 2 Листопада 2021, 14:15 17

Про це заявила заступник Міністра оборони України Ганна Маляр під час конференції «Стратегічні комунікації в умовах гібридної війни як елемент національної безпеки держави».

− Фактично російська агресія проти України триває з 2014 року. Але інформаційна війна з боку РФ проти нашої держави триває починаючи з 1991 року, адже інформаційні впливи та інформоперації зафіксовано ще в ті часи. На жаль, частина з них для РФ були успішно проведені, що дало можливість росіянам доволі швидко здійснити агресію, наприклад, на території АР Крим. На сьогодні проблема інформаційної складової як елементу злочину війни полягає в тому, що її не можливо юридично оцінити, − повідомила Ганна Маляр. − Тобто сьогодні в Україні є вже 17 вироків стосовно саме російської агресії, а не за терористичні дії чи інші злочини. Але судді, констатуючи факт інформаційного впливу з боку росіян, не можуть дати йому юридичну оцінку, тому що як у міжнародному, так і в національному праві поняття інформаційна зброя та її застосування, на жаль, не є елементом злочину. Попри те, що усі розуміють, що сучасна війна триває проти України як на суші,у повітрі, на морі, так і в інформаційному просторі.

Заступник Міністра оборони України Ганна Маляр

За словами Ганни Маляр, сьогодні Україна не програє інформаційну війну Росії, а успішно протистоїть усім інформзагрозам.

− За роки нашої роботи у сфері стратегічних комунікацій ми навчились успішно воювати з російським агресором у інформаційній сфері. Українські громадяни навчились дуже добре вирізняти, хто насправді стоїть за новиною, яка містить неправдиву інформацію. Демонстрацією того, що Україна не програє інформвійну, є сталі погляди українців, які, власне, намагається змінити РФ завдяки проведенню інформоперацій. Наприклад, відкритим є опитування, яке чітко показує, скільки громадян України підтримують вступ України до НАТО. Можна побачити, що з 2014 року динаміка тільки збільшується і не падає. Це означає, попри те, що російська інформаційна зброя нібито кількісно більше присутня в нашому інформпрострі, але водночас вона не досягає своєї мети, − відмітила заступник Міністра оборони України.

Ще одним яскравим прикладом успішної протидії РФ у інформаційній сфері є висока довіра громадянського суспільства України до власних Збройних Сил.

− ЗСУ є державною інституцією, яка користується найвищою довірою серед державних інституцій в Україні. Протягом російсько-української війни цей показник не зменшується, а навпаки збільшується, не зважаючи, що РФ заливає мільярди грошей на те, щоби втручатися у мізки наших громадян через інформаційні інструменти, − підкреслила Ганна Маляр. – Ще одне важливе питання, на яке хоче вплинути РФ, – ставлення українських громадян до подій у Криму та на Сході держави. Вони хочуть нас переконати, що «їх там немає», що це не російська агресія. Але, попри інформаційну агресію РФ проти України, яка триває, 71 % українців як вважали, що у нас іде війна з російськими окупантами, так і продовжують так вважати. Ту частину українського суспільства, яка до війни була лояльною до РФ, росіянам збільшити не вдалось. Тому стратегічні комунікації не просто перемагають, вони вже перемогли, − додала заступник Міністра оборони України Ганна Маляр.

Фото Дмитра Юрченка

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Армія і суспільство, Важливо, Новини