ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Відійшов у Вічність запорізький ветеран Другої світової війни Іван Залужний

Прочитаєте за: < 1 хв. 1 Листопада 2021, 9:33 0

На 104-му році життя не стало легендарного учасника Сталінградської битви Івана Анікейовича Залужного із Запоріжжя. Про це повідомив у мережі Facebook ексголова Запорізької ОДА Костянтин Бриль.

З іменем Івана Залужного в Запорізькій області та всій Україні пов’язані дуже героїчні та патріотичні спогади. Адже Іван Анікейович захищав нашу країну від коричневої чуми, а його рідний онук віддав життя за Україну. Легендарний запорізький ветеран пережив Голодомор 1932-1933 років. Після закінчення шести класів отримав професію токаря і влаштувався на роботу на завод імені Енгельса (нинішній кабельний) у Запоріжжі, де в секретному цеху виробляв деталі для снарядів. У 1938 році був призваний у 14-й гірськострілецький кавказький полк. Проходив службу на Далекому Сході. З початком війни у складі 355-го окремого батальйону морської піхоти брав участь у боях за Сталінград. Пройшов не тільки всю війну, а ще і японську кампанію. Дослужився до капітана I рангу. Після війни продовжив службу в армії.

У 2021-му йому виповнилось 103 роки. Він прожив гідне життя і завжди буде прикладом для багатьох.

Онук воїна, 23-річний Іван Гутник-Залужний, героїчно поліг у бою з російськими диверсантами 10 серпня 2014 року під Амвросіївкою, був посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Світлина з інтернету

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram