ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Лайфхак для «рекрута», або Як вийти з речового складу по-військовому гарним?!

Прочитаєте за: 6 хв. 13 Жовтня 2021, 15:25

Триває осіння призовна кампанія, і сотні молодих українців роблять відповідальний крок у військове життя.

Чи не перший «квест» для новоспеченого рекрута у військовому житті — отримання першого комплекту армійського однострою. Зважаючи на те, що нині українське військо та інші сили оборони держави мають широку лінійку одягу для військовослужбовців, треба добре орієнтуватися в цьому питанні.

Передусім у тому, як правильно визначитись з розміром того чи іншого найменування речового майна. Як правильно читати інформацію на етикетках та як доглядати за своїм одностроєм, аби він сидів як влитий і не втрачав гарного зовнішнього вигляду.

АрміяInform зібрала для вас корисну інформацію, щоб ви, як захисник України, мали вигляд хвацький та солдатський.

Отже, почнімо з того, що кожен елемент речового майна має на собі спеціальну етикетку, на якій зазначається назва виробу, інформація про склад тканини, дата виготовлення. А головне — розмірна сітка.

Ось тут можуть виникнути питання, адже у минулому цивільному житті ви, напевно, ходили на шопінг у компанії людей, що в цьому тямлять. І тут вам треба не просто сказати, що ваш розмір М чи XL. А чітко знати свої антропометричні дані: зріст, вагу, обхват талії, обхват грудної клітини, довжину ноги, довжину стопи, окружність голови, ширину плечей. Ба навіть, розмір руки, бо треба підбирати бойові рукавиці. Що і як треба виміряти, дивіться на малюнку 1.

Так от, на етикетці, яка пришивається до внутрішнього боку військового однострою, зазначається інформація відразу за двома розмірними діапазонами — розмір НАТО та розмір ЗСУ.

Почнімо з інформації про розмірну сітку НАТО, що має цифрову абревіатуру (так званий NATOSIZE) і складається з 8 цифр. Перші чотири цифри позначають зріст, а останні чотири цифри — це або обхват талії для штанів, або обхват грудей під пахвами для курток і блуз.

Наприклад, 7585/9500 на штанах позначає зріст 175–185 см, талія — 95–100 см. Ще приклад для курток — 6773/9802 позначає зріст 167–173 см, обхват грудей — 98–102 см.

Розмір ЗСУ

Він являє собою коротшу цифрову абревіатуру. До прикладу, 56/5. Це означає 56 розмір, 5 зріст. Як вибрати свій розмір, користуючись даними антропометрії, дивіться на картинці.

Взуття

Лайфхак з підбору взуття такий: ніколи не міряйте устілку! Вони різняться залежно від виробника. Вимірюйте довжину ступні.

Для коректного вимірювання довжини ступні, поставте ногу на аркуш паперу та відмітьте п’ятку і носок. Відстань між відмітками і буде довжиною вашої ступні. Основним постачальником взуття для ЗС України та інших військових формувань є фірма «Талан».

Рукавиці

Виміряйте довжину долоні по колу м’яким метром і порівняйте дані з таблицею:

Міжнародний розмір Довжина долоні по колу (см) Довжина долоні по колу (дюйми)  

 

XS 17,5-19 7-7,52”
S 19-20 7,5-8”
M 20-22,5 8-9”
L 22,5-24 9-9,5”
XL 24-25,5 9,5-10”
XXL 25,5-27 10-11”

Головні убори

Нині їх у війську є чимало. Від кепі до костюма польового повсякденного і до кашкета для парадного однострою. Щоб головний убір сидів ідеально і не сповзав на вуха, виміряйте окружність голови за допомогою м’якого кравецького метра.

Окружність голови Міжнародний розмір
54 XXS
55 XS
56 S
57 M
58 L
59 XL
60 XXL
61 XXXL

І тепер про головне — догляд за одностроєм і його прання. В комплекті з військовим одягом ідуть паперові пам’ятки щодо експлуатації. Але не всі їх уважно читають.

Тканини, з яких зшито однострої, верхній одяг та армійську білизну, різні й потребують різного догляду. Тому виробники розміщують умовні позначення зі спеціальними значками, які потрібно «розшифрувати».

Нерідко люди відрізають ці бирки, проте цього робити не варто. Навряд чи ви запам’ятаєте всі рекомендації, що там були. А неправильно вибраний режим прання може легко зіпсувати зовнішній вигляд військової форми одягу.

Ми зібрали для вас інформацію про такі піктограми. Отже, «знаки прання» можна об’єднати у чотири основні типи:

  • позначки прання (таз з водою)
  • сушіння (квадрат)
  • прасування (праска)
  • хімчистка (кружечок)

Якщо будь-який значок на одязі підкреслений однією лінією, то ваші дії повинні відповідати делікатному режиму, якщо двома — особливо делікатному. Якщо знаки на ярлику перекреслені — маніпуляція заборонена.

Наведемо найпоширеніші ярлики й пояснимо, що вони означають.

Що означають позначки на одязі для прання:

Місткість з водою показує, за якої температури можна прати цю річ (і чи можна взагалі). Це найпростіший та інтуїтивно зрозумілий знак прання. Зазвичай температуру води вказують цифрами, та іноді крапками. Одна крапка — прання можливе за температури 30 градусів, дві — 40, три — 60. Якщо зображення таза перекреслено, виріб прати не можна.

Що означають ярлики для сушіння:

Режим сушіння або віджимання можна сміливо обирати, якщо на ярлику є значок квадрата. Квадрат з дугою — річ можна сушити на мотузці у підвішеному стані. Перекреслений квадрат означає, що сушіння заборонено.

Що означають ярлики для прасування:

Під час прасування на тканину діють високі температури. Тому для кожної речі є оптимальний температурний режим, який на ярлику позначений крапками. Деякі тканини можна прасувати із сильним нагріванням праски, але якщо перегріти праску під час прасування синтетики чи вовни, можна зіпсувати речі.

Що означають ярлики для хімчистки:

Зазвичай чищення одягу проводять у спеціалізованих місцях — хімчистках. Наразі застосовують дві технології чищення: суха (хімчистка) і мокра (аквачистка). Пам’ятайте: навіть найякісніші речі можна зіпсувати неправильним доглядом.

25
2

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки: