ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Військова професія – інструктор БАрС

Прочитаєте за: 4 хв. 30 Жовтня 2021, 11:18 103

АрміяInform продовжує серію публікацій про військові професії. Цього разу мова піде про інструкторів із бойової армійської системи (БАрС).

Що найважливіше для цих фахівців? Чого навчають сьогодні майбутніх інструкторів? Та скільки триває курс для їхньої підготовки?

На ці питання відповідали інструктори БАрС навчального центру «Десна» імені князя Ярослава Мудрого.

«Уміння можна застосувати навіть на мирній території, наприклад, коли потрібно протистояти озброєному злочинцю»

– Інструктор з бойової армійської системи у військах, переважно, є помічником начальника з фізичної підготовки, – розповідає командир взводу навчального центру «Десна» штаб-сержант Віктор Лепетюха.

Його підрозділ готує майбутніх інструкторів БАрС, навчаючи тактичної, вогневої, гірської підготовки, рукопашного, ножового бою, тактичної медицини та навіть методичної підготовки (як спланувати заняття, як правильно викладати). Усе перераховане і складає комплексну систему навчання з бойової армійської системи.

-До нас приїжджають військовослужбовці на тримісячні курси. Після цього повертаються до своїх частин інструкторами з БАрС. Вони мають знати, як у своїх підрозділах викладати цю систему. Мають вміти пояснити елементарні речі – наприклад, як, виконуючи ту чи іншу вправу, не порвати м`язи, – додає Віктор.

Він зазначає, що під час занять з тактичної підготовки майбутніх інструкторів БАрС вчать, наприклад, як правильно підійти до будівлі.

-Так само важливо набути вмінь з рукопашного бою. Інструктор повинен вміти обеззброїти противника… Це можна застосувати навіть на мирній території, наприклад, коли потрібно протистояти озброєному злочинцю, – зауважує командир взводу.

Він звертає увагу, як вчать військовослужбовців ножовому бою.

-Тренуємо макетами ножів, звісно. Вчимо правильно тримати, носити ніж, завдавати ударів, атакувати, захищатись ножем, – підкреслює штаб-сержант.

-Наступне – гірська підготовка. Тренуємося на спеціальній стіні, підвісних доріжках, канатах. Цей вид підготовки, до речі, застосовуємо під час тактичної: коли заходимо у вікно зі зброєю, наприклад, або штурмуємо будівлю нестандартним способом, – розповідає Віктор Лепетюха.

Окремо він каже про вогневу підготовку:

-Вона передбачає вміння правильно прицілюватись, тримати зброю, стріляти з коліна, сидячи, стоячи, лежачи, у падінні, навскидку, перекочуючись. Тренування відбуваються з АК-74 та ПМ. Працюємо на відстанях – 100, 50 та 25 метрів.

«Травму можна дістати, якщо не вмієш елементарно правильно впасти»

-Коли ми готуємо у нашому навчальному центрі майбутніх фахівців, то плануємо заняття, орієнтуючись на рівень найменш підготовленого військовослужбовця. Щоб усі могли виконувати завдання. Навчаємо їх, щоб вміли проводити як загальну фізичну підготовку – це ті ж самі ранкові зарядки, так і спеціальну фізпідготовку, яку застосовуємо, наприклад, перед тренуванням з рукопашного бою, – каже інструктор навчального центру «Десна» старший сержант Сергій Коняєв.

Він додає, що до них на підготовку мають приїжджати військовослужбовці у званні не менше ніж молодший сержант, та мати не менше ніж рік вислуги і відмінну фізичну підготовку. Бо на курсах на них чекають значні фізичні навантаження.

-Інструктор з БАрС насамперед повинен завжди підтримувати відмінну фізичну форму,  мати твердий характер… Також ми готуємо тут людей правильно переміщуватись на полі бою, в населених пунктах, в окопах. Вчимо самострахуванню, бо травму можна дістати, якщо не вмієш елементарно правильно впасти. Тренуємо переміщувати пораненого або діставати його з техніки. На гірській підготовці вчимо правильно в’язати вузли, спускатись із будівлі за допомогою канатів, долати водні перешкоди, – стверджує Сергій.

Потрібно додати, що цього року інструктори з бойової армійської системи навчального центру «Десна» імені князя Ярослава Мудрого отримали сертифікати про підвищення кваліфікації від фахівців ЗС Канади. Українські інструктори пройшли тижневий курс з ближнього бою, що включав рукопашний та бій зі зброєю. Викладали дисципліни для українських військових канадські сертифіковані спеціалісти.

Фото – автора, навчальний центр «Десна» імені князя Ярослава Мудрого

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
Наші проєкти