ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Збройним Силам України передано 12 тонн гуманітарного вантажу з Франції

Прочитаєте за: 3 хв. 29 Жовтня 2021, 12:16

У рамках стратегічного гуманітарного проєкту українських військових «Допомога Схід» у Військово-медичному клінічному центрі Східного регіону триває переобладнання і оновлення операційних та відділень, де проходять лікування стаціонарні хворі. З цією метою до військового медичного закладу передали більш ніж 12 тонн майна медичного призначення — електричні рентгенпрозорі операційні столи та трансфертні каталки до них, спеціалізовані безтіньові лампи, сучасні багатофункціональні ліжка зі спеціалізованими матрацами, медичні меблі та одяг, канцелярські вироби тощо. Вантаж доправило в Україну із Франції від Асоціації «Медична та благодійна допомога Франція — Україна» (Aide Médicale & Caritative France-Ukrainе) підприємство ТОВ «Санагро Украïна». 

— Цей проєкт не бере ані копійки бюджетних коштів. Гроші, заощаджені медичними закладами, можуть спрямовуватися на інші потреби, — наголосив керівник-координатор проєкту «Допомога Схід» в Україні Борис Кутовий.

Військово-медичний клінічний центр Східного регіону — один із найкращих військових медичних закладів України. У закладі працює близько 300 військовослужбовців та цивільних осіб. З 2014 року клінічний центр бере активну участь у медичному забезпеченні проведення АТО/ООС, приймаючи поранених. Проведено лікування понад 24 тисяч поранених і хворих. Сприяння в оновленні матеріальної та лікувальної бази закладу має допомогти лікарям у їхній повсякденній нелегкій праці.

— Лікарський склад завжди вдячний усім благодійникам, які відгукуються на прохання Центру. Що стосується допомоги, яка надійшла безпосередньо сьогодні, то це не перша ініціатива з боку організації «Допомога Схід», від наших французьких колег, друзів і партнерів. Військово-клінічний центр постійно збільшує свої потужності, відкриваються нові відділення, приходять нові спеціалісти. Потреби закладу щодо забезпечення не завжди вчасно реалізовуються відповідно до наших побажань і фахових можливостей. Тому медична допомога із країни, що є одним із лідерів зокрема і медичного забезпечення, — дуже на часі для нас, — зауважив заступник начальника ВМКЦ Східного регіону з морально-психологічного забезпечення полковник Сергій Бачинський.

Він додав, що отримане майно істотно оновлює матеріально-технічну базу, яка застаріла протягом багатьох років інтенсивної експлуатації.

— Ми підтримуємо військово-медичні заклади, у яких проходять курс лікування поранені й травмовані військовослужбовці, які після одужання й реабілітації знову стають на захист Батьківщини й продовжують сумлінно виконувати свої обов’язки, — сказав командувач Об’єднаних сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв, засновник стратегічного гуманітарного проєкту «Допомога Схід». 

За крайні кілька місяців поточного року із Франції до України в рамках роботи проєкту прибуло шість автопотягів з гуманітарним вантажем медичного призначення вартістю понад 17,5 мільйонів гривень. Вантаж призначено для населення міст та містечок, наближених до лінії розмежування, та для цивільних і військових закладів охорони здоров’я, розташованих переважно в зоні проведення ООС. 

— До нашої діяльності долучилися вітчизняні та міжнародні благодійні організації, місцеві органи самоврядування, волонтери, представники великого та малого бізнесу. Разом ми завжди робитимемо все можливе, щоб надходження цільової гуманітарної медичної допомоги не припинялося, адже від цього залежить майбутнє багатьох захисників України, які зазнали поранень внаслідок бойових дій або зіткнулися з підступною хворобою, — зазначив генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Довідка. Міжнародну стратегічну гуманітарну ініціативу «Допомога Схід» як багатопрофільну та різнопланову програму цілеспрямованих дій щодо надання цільової допомоги медичним закладам започатковано за ініціативи та сприяння генерал-лейтенанта Сергія Наєва у 2018 році, коли він очолив командування операцією Об’єднаних сил (ООС). Проєкт охопив своєю роботою 55 медичних закладів — як військових, так і цивільних, переважна кількість яких розташована поблизу лінії зіткнення на Донбасі. До цих установ передано більше ніж 203 тонни гуманітарних вантажів медичного призначення. За 2021 рік до України з Франції надійшло понад 83 тонни гуманітарної допомоги медичного призначення на суму понад 29 млн грн, отримувачем якої стали 25 медичних закладів як в зоні ООС, так і в інших регіонах України.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook