ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Засідання ТКГ: сторони закликали не допускати ескалації

Прочитаєте за: 2 хв. 28 Жовтня 2021, 11:13 1

СММ ОБСЄ під час засідання Тристоронньої контактної групи повідомила про посилення напруженості вздовж лінії зіткнення та збільшення присутності важкої техніки в зоні відведення сил і засобів.

Про це йдеться на сайті OSCE.

– Ситуація у сфері безпеки домінувала в сьогоднішніх дискусіях у ТКГ. Спеціальна моніторингова місія повідомила про посилення напруженості вздовж лінії зіткнення та збільшення присутності важкої техніки в зоні відведення сил і засобів. Порушуючи питання, пов’язані з використанням забороненого обладнання та систем озброєння, я закликав всі сторони дотримуватися своїх зобов’язань та не допускати подальшої ескалації, – заявив спеціальний представник чинного голови ОБСЄ в Україні Мікко Кіннунен.

Він наголосив, що безпрецедентні обмеження, з якими СММ стикнулася минулого тижня, є неприпустимими: «Ці питання також були включені в обговорення, оскільки ці та інші перешкоди зберігаються та ставлять під загрозу виконання Місією свого мандата».

– 28 жовтня виповниться рік після того, як ТКГ доручила робочій групі з політичних питань терміново розробити проєкт Плану дій на основі письмових пропозицій усіх учасників робочої групи в повній відповідності до Мінських угод. Сьогодні я із жалем зазначаю, що розбіжності, які тривають стосовно процедурних питань, поки що не дозволили Політичній робочій групі по суті розглядати питання, пов’язані з розробкою єдиного Плану дій, – заявив Мікко Кіннунен.

Під час засідання учасники обговорили питання зниклих безвісти, водопостачання в окремі райони Донецької та Луганської областей України  та недавні обмеження на поїздки до ОРЛО і їх можливий вплив на пенсіонерів отримувати кошти на підконтрольній уряду територіях.

Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Новини, Новини світу та України