ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Військові правоохоронці взяли участь у багатонаціональних навчаннях «Залізний вовк – 2021 II» у Литві

Прочитаєте за: 3 хв. 28 Жовтня 2021, 13:03

Нещодавно військовослужбовці Військової служби правопорядку у Збройних Силах України брали участь у багатонаціональних навчаннях «Залізний вовк – 2021 II» (Geležinis Vilkas – 2021 II). Це вже не вперше, коли українські військові правоохоронці відпрацьовують разом із підрозділами Військової поліції Литви спільні завдання. 

Навчання відбулись на базі навчально-тренувального центру міста Пабраде (Pabradė), що розташоване на сході Литовської Республіки ‒  неподалік державного кордону з Республікою Білорусь.

Більше ніж три тисячі військових із Литви та дванадцяти країн НАТО і країн-партнерів об’єднали свої зусилля під час навчань. У маневрах було задіяно майже тисяча одиниць військової техніки: танки Leopard та Abrams, бойові машини піхоти Marder, CV 90, VCI Pizarro, БТР Stryker, Fuchs та Boxer, самохідні артилерійські гаубиці PzH2000, транспорт тилового забезпечення та адміністративного призначення.

Під час навчань оцінювалась здатність виконувати операції з нападу, оборони та інші військові операції дислокованими в Литві Силами передового базування НАТО, штабу механізованого піхотного батальйону «Альгірдас», що входить до механізованої стрілецької бригади «Залізний вовк» та Роти розвідки.

Навчання «Залізний вовк» є одним із найбільших щорічних тренувань Збройних сил Литви. Вони організовані для підтримки бригади «Залізний вовк» та її батальйонів у підготовці та спільній оцінці здатності її підрозділів виконувати завдання у взаємодії один з одним, а також з Бойовою групою фронтових сил НАТО.

Цього року Україну представляли в навчаннях військові Західного територіального управління ВСП. Українські військові правоохоронці протягом дванадцяти діб підвищували рівень взаємосумісності підрозділу Служби правопорядку з підрозділами Військової поліції Литви. Серед завдань, що відпрацьовувалися під час багатонаціональних навчань, були розслідування випадків дорожньо-транспортних пригод, охорона VIP-осіб, застосування блокпостів та поводження з затриманими особами, контроль натовпу (дії під час масових заворушень), звільнення заручників та здійснювали супроводження колон військових транспортних засобів.

Також за мету ставилось підготовка підрозділу до проведення самооцінки в рамках Програми перевірки та зворотнього зв’язку Концепції оперативних можливостей НАТО у 2022 році, обмін досвідом й практичне тренування у виконанні завдань у багатонаціональному середовищі за стандартами та процедурами НАТО.

Цього року під час українсько-американського командно-штабного навчання Rapid Trident ‒ 2021 зведена рота ВСП проходила оцінку спроможностей першого рівня відповідно до стандартів НАТО. Мета участі військових правоохоронців у багатонаціональних навчаннях ‒ це включення підрозділу в резерв сил швидкого реагування НАТО. Він дасть змогу військовим упродовж трьох років брати участь у різних навчаннях і місіях під егідою НАТО. Відповідно підрозділи Військової служби правопорядку у Збройних Силах України повинні бути взаємосумісним з підрозділами країн партнерів. 

Позаштатний кореспондент

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook