ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Україна та США в рамках військово-технічного співробітництва уклали угоди на майже 600 млн доларів

Прочитаєте за: 3 хв. 27 Жовтня 2021, 14:43 2

У рамках військово-технічного співробітництва упродовж останніх років Україна та США набули першого практичного досвіду укладання прямих угод за програмою FMS на загальну суму 595,9 млн доларів США.

«Починаючи з 2017 року, Департамент міжнародної безпеки та нерозповсюдження ядерної зброї США надав понад 17 млн дол. США на підтримку нерозповсюдження, боротьби з тероризмом, розмінування та супутніх програм Морської охорони Державної прикордонної u1089 служби України у рамках програми з експортного контролю та безпеки кордонів», – заявив заступник Міністра оборони з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко в авторській колонці «Української правди».

Ці зусилля спрямовані на захист українського суверенітету та територіальної цілісності і протидії російській агресії в Азовському та Чорному морях шляхом створення спроможностей з блокування малих суден та підрозділів швидкого реагування.

Із Глобального фонду безпеки на випадок надзвичайних ситуацій, який є спільною програмою Міністерства оборони та Державного департаменту США, надано понад 23 млн дол. США на навчання, консультативну допомогу та обладнання для сприяння розвитку тактичного, оперативного та інституційного потенціалу Сил спеціальних операцій Збройних Сил України та Національної гвардії України, а також підготовку їх сержантського і старшинського складу.

У період 2014-2021 років Україна отримала близько 19,7 млн дол. США у рамках Міжнародної програми військової освіти та підготовки (International Military Education and Training – IMET), завдяки якій близько 400 молодших та старших офіцерів Збройних Сил України отримали професійну освіту у навчальних закладах Міністерства оборони США.

Консультативно-дорадчу допомогу оборонному відомству надають 16 американських радників

У серпні 2021 року Президент США Джозеф Байден схвалив додатковий пакет безпекової допомоги Україні на суму 60 мільйонів доларів.

До зазначеного пакету допомоги входять озброєння і військова техніка, включаючи протитанкові системи Javelin, засоби захисту та евакуації, а також послуги з освіти, підготовки та обслуговування техніки.

За період діяльності JMTG-U з 2015 по 2021 рік підготовлено 13 батальйонів (батальйонно-тактичних груп) і 9 бригад Збройних Сил України.

Окремо заступник Міністра оборони з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко відмітив масштабну консультативно-дорадчу допомогу для виконання завдань оборонної реформи та посилення інституційних спроможностей Міноборони України, яку надають оборонному відомству 16 американських радників, а також діяльність під проводом США Об’єднаної багатонаціональної групи з підготовки – Україна (Joint Multinational Training Group Ukraine – JMTG-U).

За період діяльності JMTG-U з 2015 по 2021 рік підготовлено 13 батальйонів (батальйонно-тактичних груп) і 9 бригад Збройних Сил України.

Спільна бойова підготовка також здійснюється під час понад 20-ти міжнародних навчань, головними та наймасштабнішими з яких є «Сі Бриз» та «Репід Трайдент».

Підготувала Ольга Мосьондз

6
1
Читайте нас в Telegram