ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

У Дніпрі пошукові роботи безвісно зниклих воїнів базуються на міжнародних принципах

Суспільство
26 Жовтня 2021, 13:35
Прочитаєте за: 2 хв.
Google logo Слідкуйте за АрміяInform в Google

У ці жовтневі дні дніпряни та мешканці Дніпропетровщини відмічають річницю визволення міста від фашистських загарбників й згадують страшні події 1943 року. Битва за Дніпро стала однією із наймасштабніших і кривавих за всю світову історію.

За даними істориків, за понад два роки окупації Дніпра гітлерівці вбили понад 30 тисяч військовополонених і майже стільки ж мирних жителів, ще 75 тисяч викрали до Німеччини. Прямі збитки промисловості склали майже мільярд радянських рублів. На території міста знаходяться 307 братських та 143 індивідуальні могили, в яких поховано понад 5 тисяч радянських воїнів, які загинули під час оборони та звільнення міста.

Після Другої світової війни на території мегаполіса залишилося чимало поодиноких і братських невстановлених поховань. Аби увічнити пам’ять полеглих захисників триває робота щодо пошуку їхніх останків, ідентифікації та перепоховання. Про це розповіли у Дніпровській міськраді.

Так, нині йдуть розкопки в Амур-Нижньодніпровському районі обласного центру, на території колишнього Ломівського плацдарму, де під час запеклих боїв загинуло чимало бійців. 

Як зауважив  керівник пошукової організації «Пошук-Дніпро» Андрій Біжко, розроблення території колишнього плацдарму розпочали ще 2015 року – від Підгороднянського напрямку. Старту розкопок безпосередньо на місці колишнього плацдарму передували також тривалі пошукові роботи. Нині вдалося знайти останки трьох солдатів, а також деякі їхні речі.

– Ми проводимо роботи з пошуку саме безвісно зниклих воїнів. Тих, хто загинув в бою і кого на той час не змогли витягти з поля бою. Наші пошукові роботи базуються на міжнародних принципах. Як це робить Червоний Хрест на територіях минулих бойових дій. Є методика – з археологією, пошуковою діяльністю. Якщо є ідентифікатори, що вказують на особу загиблого, їх передають до державних служб (криміналістичних лабораторій), – розповів Андрій Біжко.

Пошуковці кажуть, що співпрацюють також із місцевими жителями, адже тут досі мешкають ті, чиє дитинство припало на події Другої світової.

Слід додати, що нині також розглядається ідея створення меморіального кладовища на території цього району, де поховають віднайдені останки захисників.

Кореспондент АрміяInform

«Сьогодні кожен воїн ЗСУ є оборонцем Конституції, її цінностей і принципів» — Олександр Сирський
«Сьогодні кожен воїн ЗСУ є оборонцем Конституції, її цінностей і принципів» — Олександр Сирський

Головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський привітав з 30-річчям Конституції України.

Генштаб ЗСУ: втрати російської армії перевищили 1,4 мільйона військових
Генштаб ЗСУ: втрати російської армії перевищили 1,4 мільйона військових

За минулу добу російська армія втратила 1250 одиниць особового складу, бронетехніку та понад 60 артилерійських систем.

«Саме зараз треба повертатися із СЗЧ»: командир 57-ї бригади розповів про вакансії
«Саме зараз треба повертатися із СЗЧ»: командир 57-ї бригади розповів про вакансії

Ремонтно-відновлювальний батальйон, підрозділи забезпечення, наземних роботизованих комплексів та безпілотних літальних апаратів потребують фахівців.

6 фактів з Конституції України, які варто знати
6 фактів з Конституції України, які варто знати

Конституція — це вибір бути вільними, який українці робили знову і знову протягом багатьох поколінь. Вона не створила Україну, а закріпила наше право бути собою

ВАКАНСІЇ
Водій військовослужбовець

від 21000 до 121000 грн

Запоріжжя

1 відділ Сватівського РТЦК та СП

Кухар господарчого відділення

від 20000 до 21000 грн

Рівне

Військова частина А0532

Оператор радіоелектронної розвідки

від 20000 до 50000 грн

Кропивницький

121 окрема бригада територіальної оборони

Стрілець-санітар

від 24000 до 124000 грн

Мукачеве, Закарпатська область

Механік вантажних автомобілів, військовослужбовець

від 20000 до 60000 грн

Кривий Ріг

Інгулецький ОРТЦК та СП

Кравець

від 20000 до 25000 грн

Васильків

Військова частина А1789

ПУБЛІКАЦІЇ