ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Орієнтування у спільному безпековому просторі України та ЄС: у НУОУ стартував міжнародний курс

Прочитаєте за: 3 хв. 25 Жовтня 2021, 18:25 5

Серед процесів європейської та євроатлантичної інтеграції України ключову роль відіграє сфера безпеки. Нині триває процес трансферу знань про Спільну політику безпеки та оборони Європейського Союзу (СПБО ЄС) серед українських військовослужбовців. Зокрема, це відбувається в рамках орієнтаційного курсу, який розпочав свою роботу для українських військових сьогодні, 25 жовтня, у стінах Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.

Ця подія дозволить ознайомитися з історією СПБО ЄС, гібридними загрозами, питаннями захисту цивільного населення, міграції, стратегічних комунікацій та кібербезпеки. Захід реалізується за підтримки Міністерства оборони Австрії та програми Східного партнерства ЄС.

Спільна політика безпеки та оборони Європейського Союзу як ініціатива виникла ще у 1992 році, коли було підписано Маастрихтську угоду. Ця політика (СПБО) полягає в посиленні обороноздатності ЄС перед глобальними викликами.

Уже 15 років Європейський коледж безпеки та оборони проводить тренінги з питань СПБО ЄС, учасниками яких стали вже понад 60 тис. осіб. За словами Верховного Представника ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля, ці події «створюють спільну культуру європейської оборони, яка формує основу того, як перетворити бачення на дії».

На церемонії офіційного відкриття в Національному університеті оборони імені Івана Черняховського виголосили промови представники співорганізаторів Орієнтаційного курсу. Модератором заходу виступив представник від Австрії Директора Національних Досліджень у Брюсселі Йохен Рерль, який тривалий час досліджує Спільну політику безпеки та оборони ЄС, був відповідальним за курси Європейського Коледжу Безпеки та Оборони у країнах Східного Партнерства та Західних Балкан.

Він сказав, що тренування військових по всій Європі щодо СПБО ЄС тривають з 2013 року, а в Україні ці заходи відбуваються саме в Національному університеті оборони імені Івана Черняховського, оскільки це заклад із гарною репутацією.

‒ Цей проєкт (орієнтаційний курс) є унікальним тому, що дозволяє залучити водночас військових та цивільних. Також подібні проєкти сприяють розвитку кризового менеджменту, – зазначив Рерль.

Заступник начальника Національного університету оборони України імені Івана Черняховського з навчальної роботи генерал-майор Сергій Салкуцан у своєму виступі акцентував увагу на тому, що ознайомлення українців із сучасними тенденціями розвитку СПБО ЄС є складовою процесів посилення європейської безпеки.

‒ Європейська інтеграція є серед ключових пріоритетів української держави. Окрім цього, важливим є дотримання стандартів захисту прав людини, а також виконання положень Угоди про Асоціацію з ЄС. На політичному порядку денному стоїть питання й формування спільного безпекового простору України та ЄС, – наголосив Сергій Салкуцан.

Посол Австрії в Україні Гернот Пфандлер зі свого боку зазначив, що зі створенням інструментів зовнішньої політики розширилася географія військових та цивільних місій Європейського Союзу: Боснія, Косово, Грузія, Україна.

Карта військових та цивільних місій ЄС

Заступник глави Представництва ЄС в Україні Ремі Дюфло у своїй промові підтвердив підтримку з боку Брюсселя територіальної цілісності та державного суверенітету нашої держави.

Ремі Дюфло

‒ Ми ніколи не визнаємо окупацію Криму та міста Севастополя. Нині ми спостерігаємо посилену мілітаризацію Росією Кримського півострова. Тривають санкції ЄС проти певних російських осіб за підтримку нелегальних формувань на Донбасі, – заявив Дюфло.

Також високопосадовець наголосив на позитивній динаміці  участі України у проєктах СПБО ЄС, зокрема й у сфері військової освіти. Нагадаємо, що Україна була залучена в першому семестрі 2020 року до роботи Бойової групи ЄС HELBROC. Це військове об’єднання Болгарії, Греції, Кіпру, Румунії, Сербії та України.

13

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Міжнародне співробітництво, Новини