ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У стосунках з НАТО ми переходимо на рівень «рівний-рівному» – Командувач ССО ЗС України генерал-майор Григорій Галаган

Прочитаєте за: 2 хв. 22 Жовтня 2021, 11:27 134

Україна стає рівнозначним партнером НАТО. Наразі один з підрозділів Сил спеціальних операцій Збройних Сил України вже перебуває на бойовому чергуванні у складі сил швидкого реагування НАТО, а це означає, що він повністю відповідає їхнім стандартам. До 2024-2025 років планується, щоб кожен підрозділ ССО був залучений до цього виду чергування. Про це повідомив Командувач Сил спеціальних операцій ЗС України генерал-майор Григорій Галаган в інтерв’ю Українському центру безпеки та співпраці (УЦБС).

Командувач ССО розповів, що спільні заходи з НАТО проводяться на постійній основі. Якщо говорити про такі колективні заходи, як навчання, то Сили спеціальних операцій ЗС України були учасником міжнародних навчань SILVER SABER – 21, де один з підрозділів проходив оцінювання НАТО. 

— У ССО пройшли змагання на найкращу групу спеціального призначення, де вже і судді, і частково партнери брали участь в організації та проведенні цих змагань. Планується також проведення змагання серед снайперів, снайперських груп, де вже є певна кількість заявлених учасників країн-партнерів, — повідомив генерал-майор Григорій Галаган.

Він зазначив, що одним з критеріїв призначення на керівні посади в Силах спеціальних операцій є вільне володіння іноземною мовою. Західні партнери регулярно організовують курси для українських військовослужбовців, бо це є обов’язковою умовою для сертифікації НАТО.

— Якщо командир частини знає іноземну мову, то я думаю, підлеглі теж будуть намагатися її вивчити. Зараз ми надаємо всі можливості, аби військовослужбовці Сил спеціальних операцій змогли вивчати мови. Адже ти не зможеш працювати у штабі НАТО, якщо не розумітимеш про що говорять. Ти не зможеш ухвалити ні ефективне рішення, ні організувати правильно роботу, — підкреслив Галаган.

Генерал-майор також зазначив, що ССО бере активну участь у національному вихованні та систематично проводить заняття з молоддю. А також має плани щодо створення ліцею чи коледжу, який спеціалізуватиметься на підготовці майбутніх фахівців Сил спеціальних операцій.

Підготувала Світлана Кирган

Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Важливо, Міжнародне співробітництво