ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Які особливості призову на строкову службу в умовах «червоної» зони?

Прочитаєте за: 2 хв. 21 Жовтня 2021, 12:18 5

З початку тижня у чотирьох областях України запровадили «червоний» рівень епідемічної небезпеки. Зокрема і на Дніпропетровщині. Тож кореспондент АрміяInform вирішив дізнатися в обласному ТЦК та СП, які нововведення з’явилися у зв’язку з цим під час призовної кампанії.

— Новобранець має зробити ПЛР-тест не пізніше ніж за 72 години до моменту прибуття в частину, — говорить офіцер відділу рекрутингу капітан Андрій Шульга. — Хоча раніше ми дозволяли також експрес- та ІФА-тестування. Юнаки роблять ПЛР-тест зранку перед приїздом на збірний пункт у день відправлення, аби дві доби потому мати дійсний результат.

Новобранець має зробити ПЛР-тест не пізніше ніж за 72 години до моменту прибуття в частину.

Тестування проводиться безоплатно через сімейного лікаря за направленням з районного ТЦК та СП. І випадків захворювання на ковід серед призовників на обласному збірному пункті немає, говорять у військкоматі.

— Трапляється, коли рекрути не прибувають до нас у визначений час через хворобу, але таких дуже мало. Після того як вони отримали документи від сімейного лікаря про захворювання на ковід, ми переносимо їх у наступну команду на відправлення, — зазначили у відділі комплектування, додавши, що після прибуття до частини всіх новобранців вакцинують у п’ятиденний термін.

Читайте також: Призов – осінь 2021: на строкову службу вже призвано 36% юнаків від запланованої кількості

Водночас, за підрахунками обласного ТЦК та СП, у середньому по області 75 % призовників прибувають з готовими сертифікатами подвійного щеплення. Якщо юнак встиг вакцинуватися однією дозою, то в навчальному центрі або у військовій частині рекрута щеплять такою ж вакциною повторно. Інформація про щеплення громадян вноситься до єдиного реєстру, дані якого контролюють медичні служби військових частин.

— Також, аби не наражати новобранців на нові ризики, залізнична служба приєднує окремі вагони до потягів, щоб призовники їхали до військових частин не разом із цивільними пасажирами, а окремо, — наголосив капітан Андрій Шульга.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram