ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі вручили нагороди козакам-ветеранам

Прочитаєте за: 3 хв. 18 Жовтня 2021, 10:14

17 жовтня в Києві продовжився літопис історії нащадків Війська Запорозького. Так, Намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря архієпископ владика Агапіт взяв участь у нагородженні відзнаками українських козаків та сімей їхніх загиблих товаришів, які з 2014 року воювали на сході України та боронили рідну землю. Слід додати, що козацькі та церковні нагороди отримали благословення предстоятеля православної церкви України Блаженнішого Митрополита Епіфанія.

Владика у своєму зверненні зазначив, що козацтво асоціюється з певними історичними особами, які колись захищали українську землю. Але це не так. За його словами, козаки є і сьогодні. Про них мало інформації, але вони є, захищають нашу землю не на словах, а ділом.

– Сьогодні ми відзначили багатьох із них козацькими та церковними нагородами. Сподіваємося, що це не останні нагороди. Прийдуть ще нові покоління козаків, які будуть представлені до нагород, вони у свій час їх також отримають, – зазначив Агапіт. – Ми горді, що є люди які продовжують традицію українського козацтва.

Владика привітав козаків зі святом Покрови Пресвятої Богородиці та Днем захисників та захисниць України.

– Це свято часто називають козацьким. І це не випадково. Свято Покрови Божої Матері для козаків було особливим святом. Саме в честь цього свята козаки завжди, де б вони не осідали на землях, спочатку будували храм на честь Покрови Божої Матері. І саме до Божої Матері вони зверталися у своїх молитвах, коли йшли на війну захищати нашу з вами українську землю, – наголосив Агапіт.

За його словами, на превеликий жаль, на нашій землі йде війна, гинуть наші сини і дочки, на мурах монастиря вже більше ніж чотири тисячі фотокарток загиблих. Владика висловив вдячність ветеранам за те, що вони боронять і захищають Батьківщину, та наголосив, що війна обов’язково припиниться за нашої перемоги. Бо на нашому боці правда, на нашому боці Бог.

Від Координаційної ради з питань розвитку козацтва в Україні при Кабінеті Міністрів України козацькі відзнаки вручили командир добровольчої козацької роти імені Тараса Шевченка Андрій Мойсеєнко та секретар Координаційної ради Юрій Палієв. Відзнаки отримали 38 козаків, з яких 9 посмертно.

Андрій Мойсеєнко – командир добровольчої козацької роти ім. Т. Шевченка та Олена Гуменюк-Торган – дружина загиблого в серпні 2014 року командира 11-го батальйону тероборони «Київська Русь» Олександра Гуменюка з синами після нагородження.
23

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Пані Військова. Дайджест АрміяInform 30 років Незалежності. Дайджест АрміяInform rss.feed, Армія і суспільство