ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

США – Україна: зміцнення оборонного співробітництва

Прочитаєте за: 4 хв. 18 Жовтня 2021, 17:42

Цього тижня відбудеться важлива подія у сфері оборонного співробітництва між Україною та Сполученими Штатами Америки — візит до нашої держави Міністра оборони США Ллойда Остіна. У програмі візиту передбачені зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським та Міністром оборони Андрієм Тараном.

З нагоди візиту Пентагон офіційно заявив, що метою візиту є американська підтримка суверенітету союзників та партнерів в умовах російських агресивних дій у регіоні Чорного моря, територіальної цілісності нашої держави та прагнення щодо набуття членства в НАТО. Планується також обговорити питання прогресу в імплементації реформ оборонної сфери та оборонно-промислового комплексу.

Варто зазначити, що друге півріччя поточного року стало дуже насиченим у відносинах між оборонними відомствами наших країн. У межах недавнього візиту Президента України до США було підписано Рамкову угоду між Міністерством оборони України та Міністерством оборони США щодо стратегічних основ оборонного партнерства. В ній зазначається, що з моменту визнання незалежності України Сполученими Штатами Америки у 1991 році зв’язки між Україною та США ще ніколи не були такими міцними.

Визнаючи, що безпекові виклики, які існують нині, й ті, що виникають, мають далекосяжні регіональні та глобальні наслідки для наших національних інтересів, оборонні відомства обох країн підтверджують відданість положенням Хартії про стратегічне партнерство між Україною та США, заснованим на спільних демократичних цінностях, включаючи верховенство права та повагу до прав людини. Спільні проєкти спрямовані на вдосконалення військових спроможностей та готовності України до захисту територіальної цілісності, досягнення прогресу у сфері взаємосумісності з НАТО та зміцнення регіональної безпеки через направлення військ для участі в багатонаціональних операціях.

На середньострокову перспективу на період до завершення 2026 року мова йде про низку стратегічних пріоритетів з боку США:

  • допомога Україні у протидії російській агресії, включаючи програму тренувань і навчань;
  • проведення реформ у секторі оборони відповідно до принципів і стандартів НАТО;
  • сприяння розвитку оборонної промисловості щодо задоволення потреб українського війська;
  • поглиблення безпекового співробітництва в Чорноморському регіоні;
  • співпраця у сфері кібербезпеки з метою запобігання протиправній діяльності та атакам на системи національної безпеки;
  • обмін розвідувальною інформацією з метою підтримки оборонного планування та операцій.

Уряд США послідовно демонструє нам свою підтримку щодо зміцнення обороноздатності держави. В серпні поточного року Президент США Джо Байден погодив виділення для України додаткових 60 млн доларів (на доповнення до раніше проголошених на поточний рік обсягів) для потреб Збройних Сил України. І вже позаминулої неділі, 10 жовтня, в аеропорту «Бориспіль» було розвантажено першу партію зазначеної міжнародної технічної допомоги. Наші американські партнери поставили засоби управління та зв’язку, запасні частини до техніки, тактичне обладнання та майно медичного призначення на суму 7,85 млн доларів. На поточному тижні надійшла друга частина згаданих вантажів, а загальна вартість проєктів допомоги з боку США у період з 2014 року перевищує 2 млрд доларів.

У цьому переліку доцільно згадати про постійну дорадчу допомогу американської сторони, починаючи від іноземних радників при Міністерстві оборони України та до інструкторів з підготовки підрозділів тактичного рівня, а також низку міжнародних військових навчань, які проходили в Україні, передусім «Сі Бриз», «Репід Трайдент» та інші.

Не менше активно розвивається співпраця з американським оборонним відомством за напрямом кібербезпеки, зокрема кібероборони. В цьому місяці в Києві  відбудеться четвертий раунд українсько-американського кібердіалогу, а вже у листопаді Кіберкомандування ЗС США планує прийняти делегацію Збройних Сил України для участі в кібернавчаннях «Cyber Flag». Варто зазначити, що співробітництво за напрямом кібербезпеки охоплює не тільки освітні заходи, а також реальні проєкти. Наприклад, цього року військовими наших країн було успішно проведено спільні заходи щодо виявлення та нейтралізації кіберзагроз в інформаційно-телекомунікаційних мережах оборонного призначення. Починаючи з  поточного року, Міноборони України приєдналося до діяльності Регіонального центру кібербезпеки в Каунасі (Литовська Республіка), який було створено за сприяння США.

Наведені стратегічні основи оборонного партнерства покликані сприяти досягненню цілей, які поділяються країнами та відображають наше спільне бачення щодо зміцнення міжнародної безпеки. Українські військові сподіваються, що в цьому контексті візит керівника оборонного відомства США до України стане достатньо знаковою подією.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Пані Військова. Дайджест АрміяInform 30 років Незалежності. Дайджест АрміяInform rss.feed, Міжнародне співробітництво