ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

За три роки війни пройшов шлях від командира взводу до начальника штабу

Прочитаєте за: 2 хв. 17 Жовтня 2021, 11:32

Для випускника факультету протиповітряної оборони сухопутних військ Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба старшого лейтенанта Андрія набуття бойового досвіду та офіцерське становлення розпочалися одразу після закінчення вишу у 2018 році.

Уже за декілька тижнів після отримання диплому він потрапив на свою першу ротацію в район проведення операції Об’єднаних сил. Перебуваючи на посаді командира взводу, виконував бойові завдання у складі вогневих мобільних груп протиповітряної оборони навколо населених пунктів Мар’їнка, Красногорівка, Новотроїцьке.

– У нас не було постійних позицій. Ми щодня переміщувалися вздовж лінії оборони, виявляючи і знищуючи повітряні цілі ворога, − згадує Андрій. – Ворог намагався вести повітряну розвідку за допомогою БПЛА, а також застосовував різноманітні квадрокоптери для вогневого ураження наших позицій. Завдяки тісній взаємодії з піхотними підрозділами, а також підрозділами РЕБ, нам вдавалося своєчасно реагувати на повітряну небезпеку. На рахунку нашої мобільної вогневої групи було понад 10 знищених повітряних об’єктів окупантів.

Слід зазначити, що вже після першої ротації, де офіцер показав себе вмілим та рішучим командиром, Андрію запропонували посаду заступника командира батареї з озброєння. Згодом він став командиром батареї і пройшов ще дві ротації на сході. На свою четверту ротацію Андрій прибув, виконуючи обов’язки начальника штабу підрозділу.

− Наш підрозділ постійно перебуває на цілодобовому чергуванні. Військовослужбовці-зенітники пильно стежать за повітряною обстановкою в районі відповідальності, забезпечуючи підтримку механізованих підрозділів. У разі потреби ми можемо також знищувати інженерні споруди та вогневі точки ворога, завдавати враження піхоті, − зазначив Андрій.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Пані Військова. Дайджест АрміяInform 30 років Незалежності. Дайджест АрміяInform Life story, rss.feed