ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Військові бази, порти та ракетна зброя — як посилять флот України за допомогою Британії

Прочитаєте за: 2 хв. 15 Жовтня 2021, 12:14

Половина коштів з кредитних 2,5 млрд фунтів стерлінгів (2,7 млрд дол.), які Велика Британія надає Україні, піде на посилення українського флоту. Про це в інтерв’ю телеканалу «Дом» повідомив надзвичайний та повноважний посол України у Великій Британії Вадим Пристайко.

«Одна зі складових цієї угоди між Україною і Великою Британією торік — кредит, половина якого була на забезпечення розвитку нашого флоту. Ми перебуваємо буквально за тиждень до завершення цього складного процесу», — сказав він.

Зокрема, будуть побудовані військово-морські бази. За першими двома вже розпочато підготовчі роботи. Одна з них буде розташована на узбережжі Чорного моря, друга — Азовського.

«Є проєкти. Роботи вже почалися на місцях. Вивчення, планування, прив’язання до місцевості. Все це буде зроблено. Це будуть спеціальні військово-морські захищені бази, де будуть розміщені війська, де буде жити персонал, їхні сім’ї. Все, що необхідно для того, щоб це були сучасні натовського стандарту військово-морські бази», — розповів Вадим Пристайко.

Будуть побудовані два військово-морські порти.

«Це абсолютно нові порти, яких так не вистачає нашим Збройним Силам, нашому флоту після того, як Росія захопила нашу інфраструктуру в Криму», — зазначив посол.

На виділені кошти найближчим часом Україна придбає у Великій Британії два протимінних кораблі.

Також передбачено будівництво кораблів меншого класу в Україні та в Британії.

«Спочатку їх побудують у Британії, потім технологію передадуть разом з виробництвом на українські верфі, що дасть змогу залучити наших робітників на місцях, дасть змогу підтримати місцевий і загальний бюджети. І побудовані кораблі увійдуть до складу наших Військово-Морських Сил», — наголосив Вадим Пристайко.

Крім того, Україна отримає ракетну зброю, яка дасть змогу посилити оборонні можливості у морі.

«Ми не маємо намір нападати на Росію, наше завдання — захистити наше власне узбережжя», — пояснив дипломат комплекс заходів щодо посилення військово-морського флоту.

Повна версія інтерв’ю з послом України у Великій Британії Вадимом Пристайком

Читайте нас у Facebook
Пані Військова. Дайджест АрміяInform 30 років Незалежності. Дайджест АрміяInform rss.feed, Актуально, Міжнародне співробітництво, Новини