ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Історії загиблих героїв − у ящиках з-під патронів…

Прочитаєте за: 2 хв. 15 Жовтня 2021, 15:51

До Хмельницького завітала пересувна виставка «Блокпост Пам’яті», головними експонатами якої є особисті речі загиблих в російсько-українській війні військовослужбовців, що представлені в дерев’яних ящиках з-під патронів.

Це військове спорядження, документи, шеврони, гребінці, блокноти, годинники, фотографії, обереги, які були поруч із тілами, або ті речі-дрібнички, що біля серця гріли згорьовані матері, а згодом передали волонтерам, аби ті у своїй виставці містами України і за кордоном продовжили пам’ять про найрідніших.

Автор виставки «Блокпост Пам’яті» Павло Нетьосов: «Найважче, найстрашніше було говорити зі згорьованими матерями загиблих на війні синів»

Організатор виставки − співробітник Національного військово-історичного музею України, голова громадського об’єднання Міжнародна асоціація дослідників фортифікації «Цитадель» і волонтер місії «Евакуація-200» Павло Нетьосов.

Він каже, що головна мета мандрівної експозиції, яка налічує понад тисячу експонатів, – збереження пам’яті про полеглих захисників України.

− Ми розкриваємо тему війни з російським окупантом через трагедію непоправної втрати, загибель реальних солдатів та офіцерів. Ми вкотре нагадуємо, що восьмий рік найкращі сини і доньки України боронять на Донбасі наш мир і спокій та гинуть в окопах й бліндажах від ворожих куль та снарядів. Першим експонатом, з якого народилася ідея виставки, стала ось та калюжа, − Павло махнув головою на експозицію під назвою «Савур-Могила. Там, де плавиться метал». У прямокутному ящику під склом я побачив метал, що розтікається. Поруч пробитий і понівечений осколками солдатський шолом, рвані кулеметні гільзи.

Уже у перші дні роботи виставки в Хмельницькому її експозиція збільшилась ще на одну історію. Дружина хмельничанина сержанта Миколи Неживого «Механа» пані Марія принесла фотографію, документи та особисті речі свого чоловіка, який загинув у районі позиції «Зеніт», неподалік Донецького аеропорту, 8 квітня 2019 року.

На виставці є карти, на яких Павло Нетьосов із колегами зробив позначки, що вказують, де саме загинув воїн. Є достатньо багато відеоматеріалів і світлин із телефонів воїнів, за якими відновлювалися останні миттєвості життя захисників своєї країни.

У Хмельницькому виставка триватиме до середини листопада, потім помандрує до Вінниці.

Фото і відео автора

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Пані Військова. Дайджест АрміяInform 30 років Незалежності. Дайджест АрміяInform rss.feed, Публікації