ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Міноборони та ЗСУ відбулися революційні зміни в питаннях гендерної рівності — Ганна Маляр

Прочитаєте за: 2 хв. 13 Жовтня 2021, 13:07 17

Про це заявила заступник Міністра оборони України Ганна Маляр під час проведення круглого столу «Захисники і Захисниці. Рівні можливості боронити державу — базовий елемент національної стійкості і сталого розвитку», який організувало Міністерство у справах ветеранів спільно з Міноборони.

— За останні роки в Міністерстві оборони та Збройних Силах України відбулися титанічні та революційні зміни в питаннях гендерної рівності, зокрема у питаннях забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків і жінок, протидії дискримінації та запобігання насильства у ЗСУ. Системні законодавчі зміни вже запроваджено на інституційному рівні, фактично залишилось реалізувати лише деякі зміни. Знято обмеження з доступу жінок до військової освіти, зокрема вступу жінок до вищих військових навчальних закладів. Що цікаво, цього року в нас зараховано до військових ліцеїв 107 дівчат. Внесено зміни до переліку посад, які можуть обіймати жінки-військовослужбовці. Активно працюємо над створенням гідних умов проходження служби у ЗСУ для жінок-військовослужбовців. Важливим питанням є створення необхідної інфраструктури: кімнат для проживання, туалетів і душових. Проблемою є доступ до надання належної медичної допомоги, зокрема гінекологічної допомоги, у районі проведення ООС. Це питання вже вирішується, відбулася нарада за участю Міністра оборони України Андрія Тарана та командувача Медичних сил ЗСУ бригадного генерала Тетяни Остащенко, наразі опрацьовано алгоритм дій, — зазначила Ганна Маляр.

Що стосується доступу жінок та чоловіків у питаннях захисту від насильства і від дискримінації, які можуть їх спіткати, то, за словами Ганни Маляр, у Міноборони та ЗСУ активно працюють гарячі лінії і Call-center. Туди треба звертатися, оборонне відомство буде негайно реагувати. Ще одним надважливим питанням є розроблення механізму щодо запобігання та реагування на сексуальні домагання в підрозділах ЗСУ.

Крім того, у межах виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» в Міноборони створена робоча група, яка займається реалізацією цієї роботи у ЗСУ.

— Міністр оборони підписав детальний план заходів щодо впровадження резолюції «Жінки, мир, безпека».  У рамках партнерства з НАТО і на виконання цілей партнерства потрібно реалізувати 13 таких цілей з питань гендерної перспективи. Також, що важливо, створено систему радників з гендерних питань у структурних підрозділах  Міноборони та ЗСУ, — підкреслила Ганна Маляр.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Армія і суспільство, Важливо, Новини