ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Протоієрей Олег Скнар розповів про історію свята Покрови Пресвятої Богородиці

Прочитаєте за: 2 хв. 13 Жовтня 2021, 16:00

14 жовтня православні святкуватимуть Покрову Пресвятої Богородиці. Про витоки свята АрміяInform розповів військовий капелан Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь» протоієрей Олег Скнар.

Церковне свято Покрова Пресвятої Богородиці виникло не в нас, а в Константинополі… І як би це не здалося дивно, нині відзначали його як свято перемоги Візантії над нашими предками, які тримали в облозі тоді столичне місто.Згідно з переказами у дні цієї облоги деякі віряни у храмі побачили Божу Матір, яка тримала покров над містом і молилась за нього. І оскільки це вже не раз відбувалося в історії, місцева подія, обмежена місцевими умовами, немов би переросла себе, розширилася до вселенських розмірів і до вселенського значення.

Забувся історичний зв’язок подій і конкретні обставини, але залишився цей образ Матері, яка прикриває, захищає, втішає своїх дітей, які потрапили в біду.Тому цілком логічно, що сьогодні Україна особливо потребує Материнської опіки Цариці Небесної,  то ж саме тому цей день визначено для вшанування  воїнів і захисниць нашої держави.

Україна особливо потребує Материнської опіки Цариці Небесної, то ж саме тому цей день визначено для вшанування воїнів і захисниць нашої держави.

На лінії фронту на Сході України у всіх видах військ, що несуть бойову вахту, в госпіталях, де вдень і вночі військові лікарі й медсестри рятують і повертають до життя поранених воїнів, без молитовної підтримки не обійтись. Ще з часів князів Русі-України, Запорізької Січі, так і в наші дні, ми з впевненістю можемо констатувати, що нашим воїнам вкрай необхідна Божа опіка!

Військові капелани, які несуть свою службу в українському війську, віряни та всі ми можемо запевнити в нашій молитовній підтримці стояння наших захисників і захисниць за Правду − і просимо Богородицю покрити своїм омофором наших військовослужбовців.

З прийдешнім святом Покрова Пресвятої Богородиці  і Днем захисників і захисниць нашої України!

Читайте нас в Telegram