ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Створення наших кібервійськ спирається на три робочі тези» – Наталія Ткачук

Прочитаєте за: < 1 хв. 12 Жовтня 2021, 11:53

В Укрінформі сьогодні відбувається круглий стіл, організований Міністерством оборони України за темою: «Обговорення питань кібероборони держави та перспектив створення кібервійськ».

Керівник служби з питань інформаційної безпеки та кібербезпеки Апарату РНБО України Наталія Ткачук озвучила три основні тези про те, на що буде спиратись подальша робота щодо створення кібервійськ у Міністерстві оборони України.

За її словами, головне – це кадри. Для кібервійськ уже зараз потрібно створювати резерв, наприклад, із військовослужбовців строкової служби. В Україні багато талановитих «айтішників», які є патріотами країни, та для яких грошове забезпечення – не головне. Вони готові боронити кіберпростір уже зараз.

Друга теза – правове поле: «Для того, щоби проводити операції, потрібно сформувати правове поле, яке сьогодні відсутнє. Тому одне із завдань робочої групи при Апараті РНБО є напрацювання пропозицій щодо змін у законодавстві саме для ефективного функціонування кібервійськ», – заявила Наталія Ткачук.

Остання теза – міжвідомча взаємодія. Усі залучені до оборони кіберпростору відомства повинні працювати в одному напрямку, та без якоїсь конкуренції.

Підготував Сергій Місюра

Стежте за нами в Instagram