Про найвідоміше застосування винищувача F-16 під час інциденту, який потенційно міг стати однією зі спроб замаху на Дональда Трампа, розповідає АрміяInform. Патрулювання…
Міністерство оборони Ізраїлю обрало компанію Israel Aerospace Industries для розробки та інтеграції технологічних бойових платформ майбутньої броньованої машини Carmel. Про це повідомило The Jerusalem Post.
БМ Carmel буде «розумним» бойовим транспортом для піхоти на багатофункціональній платформі, яку можна налаштовувати відповідно до завдань та загроз сучасного поля бою.
Ще у серпні 2019 року стало відомо, що нові ізраїльські бойові машини програми Carmel будуть оснащені штучним інтелектом та високими автономними можливостями. Машина буде компактною, швидкою, ефективною, ремонтопридатною та з доступною ціною. При цьому керувати нею мають тільки два солдати. До проєкту були долучені одразу три ізраїльські оборонні компанії: Elbit Systems, Israel Aerospace Industries та Rafael.
Під час демонстрації своїх варіантів компанія Israel Aerospace Industries презентувала платформу, яка поєднує в собі панорамний дисплей, індивідуальні екрани та ручки управління, подібні до джойстика ігрової консолі Xbox. Бойові функції розробок Carmel визначаються центральною автономною кібер-системою, яка допомагає оператору обробляти інформацію та зосереджуватися на критичних загрозах для ухвалення ефективних тактичних рішень.
Очікується, що Carmel стане одною з лідерів нової концепції бойових машин, яка базується на автономних та автоматичних маневрених можливостях, штучному інтелекті, гібридному двигуні тощо. Новітня платформа матиме гібридну систему приводу, яка дасть змогу зберігати енергію для виконання всіх майбутніх експлуатаційних вимог.
Також платформа матиме найсучаснішу систему активного захисту від боєприпасів та кібератак. Завдяки невеликим розмірам і малій вазі він зможе відносно легко просуватися навіть по складних міських районах.
Підготував Сергій Місюра
За десять місяців 2024 року закупівельна агенція Міністерства оборони України «Державний оператор тилу» (ДОТ) зекономила 16.7 млрд грн на закупівлях тилового майна. Зокрема, на контрактуванні продовольчого забезпечення вдалося заощадити 7 млрд грн, на пальному – 6 млрд грн, а на речовому майні – 3.7 млрд грн.
Міноборони отримало перший патент на технологію детекції ворожих FPV-дронів під назвою «Вітряк М».
У районі Вовчанська важкі бої — по українських захисниках працюють артилерія, міномети, дрони, авіація та снайпери.
Аналіз будови російського БПЛА с-70 «охотнік», який був збитий 5 жовтня поблизу Костянтинівки на Донеччині, засвідчив ― для створення цієї зброї держава-агресор попри санкції використала компоненти, виготовлені західними компаніями.
У Запоріжжі завершили аварійно-рятувальні роботи після авіаударів, завданих російськими військами 7 листопада.
Дронарі 124 бригади територіальної оборони ЗСУ у співпраці зі Службою безпеки України успішно провели незвичну операцію на окупованій території.
Захищаємо світ
Про найвідоміше застосування винищувача F-16 під час інциденту, який потенційно міг стати однією зі спроб замаху на Дональда Трампа, розповідає АрміяInform. Патрулювання…