ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Гаслом неймовірної смуги перешкод на Херсонщині стало «Тепер я – морський піхотинець!»

Прочитаєте за: 2 хв. 12 Жовтня 2021, 18:51 6

На одному з військових полігонів, що на Херсонщині, військовослужбовці-морпіхи складають надважкий іспит на право носити берет кольору морської хвилі.

Обладнана тут психологічна смуга перешкод дає змогу перевірити не лише фізичні спроможності воїнів, а і їхню моральну стійкість, уміння працювати командою, вольові якості, силу прагнення стати морським піхотинцем України.

З огляду на складність проходження смуги до випробування допускають лише тих військовослужбовців, які прослужили в морській піхоті понад пів року, склали заліки з фізичної підготовки, тактики застосування підрозділів морської піхоти та знань положень Кодексу морського піхотинця.

Смуга входить до програми підготовки українських морпіхів і є єдиною для всіх підрозділів, незалежно від місця їхньої дислокації чи виконання завдань. Завдовжки вона більше ніж п’ять кілометрів. На шляху військовослужбовці проходять численні спеціальні ділянки, де долають різноманітні перешкоди, штурмують позиції противника, захоплюють будівлі, евакуюють поранених, виконують вправи стрільб після фізичних навантажень тощо.

Елементи психологічної смуги відтворюють переважно ті завдання, які притаманні українській морській піхоті. Упродовж усієї дистанції кожну групу супроводжують досвідчені інструктори, на найбільш небезпечних етапах чергують представники медичної служби. Бо, за словами самих морпіхів, фізичне навантаження в рази збільшує те, що переважна частина смуги обладнана в пісках.

Проте на першому місці все ж залишаються психологічні випробування. Воля, бажання будь-що виконати поставлене завдання і, найголовніше, не залишити в біді своїх побратимів — саме ці риси характеру визначальні для надання військовослужбовцям права носити штормовий берет.

Звісно, не всі військовослужбовці з огляду на фізичну підготовку чи морально-вольові якості змогли подолати смугу перешкод. У командуванні морської піхоти зазначають, що це не буде «вироком» для них. Після роботи над собою вони зможуть повторити спробу під час наступного, весіннього етапу складання іспиту.

Проте все ж більшість кандидатів досягають лінії фінішу. Під час проходження смуги групи морпіхів мотивують себе гаслами: «Я люблю МОРСЬКУ ПІХОТУ!», «Хтось хоче здатися? — НІ!!!», «Вперед! Вперед! Вперед!», «До слави, іншої не буде!», «Перемагає той, хто не здається!». Найважливіше ж з них — «Тепер я — морський піхотинець!», що лунало щоразу, коли кандидати перетинали лінію фінішу.

Усі, хто пройшов випробування, на День захисників і захисниць України проголосять урочисту клятву, після якої надінуть омріяний берет кольору морської хвилі.

Фото авторів

13

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram