ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Військова професія – начальник інформаційно-телекомунікаційного вузла

Наші проєкти
Прочитаєте за: 3 хв. 11 Жовтня 2021, 16:58

АрміяInform продовжує серію публікацій про військові професії. Сьогодні мова піде про  начальника інформаційно-телекомунікаційного вузла.

Що входить до його функціональних обов’язків? До чого має бути готова родина? Та якими якостями і знаннями він має володіти?

Про це нашому кореспонденту розповів начальник інформаційно-телекомунікаційного вузла окремого полку зв’язку Леонід Ніколайчук.

– За допомогою інформаційно-телекомунікаційного вузла ми забезпечуємо безперебійну роботу всіх видів зв’язку для своєї військової частини. Мається на увазі як відкритий, так і засекречений зв’язок. Усе, від інтернет-зв’язку до забезпечення роботи айпі-камер,  входить у обов’язки нашого вузла. Тобто, все, що зв’язківці роблять «у полі», те ж саме ми маємо забезпечити у пункті постійної дислокації, – розповідає Леонід.

За його словами, вузол розташований на території військової частини.

– Наше завдання – забезпечити військову частину стійким цифровим зв’язком. Це велика відповідальність. Безперебійна робота інформаційно-телекомунікаційного вузла показує професіоналізм зв’язківців, які виконують поставлені завдання, – додає військовослужбовець.

Він наголошує, що вузол підпорядковується напряму командиру частини, начальнику штабу.

– Як начальник, ти повинен знати, як влаштовані комп’ютерні мережі, як відбувається передача цифрової інформації, з яких протоколів і рівнів складається, і як ці протоколи використовуються. Важливо розуміти та любити те, що робиш, – наголошує наш співрозмовник.

Він зазначає, що нині для його професії необхідне знання англійської мови. Адже при застосуванні сучасної апаратури вже не обійтись без знання мови.

Леонід Ніколайчук зауважує, що навчання фахівців для цієї посади відбувається у Військовому інституті телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут.

«На сьогодні обладнання у нас оновлено майже на сто відсотків»

– Головне, не лінуватись. Постійно самовдосконалюватись. Не чекати, що тебе хтось навчить. Коли знаєш теорію, це добре, але без практичних знань у нашій справі буде важко… Якщо до мене звертаються колеги, щоб я поділився знаннями, я із задоволенням це роблю. Бо разом із ними «повторюю цей матеріал», оновлюю свої знання, – розповідає військовий.

Він стверджує, що у порівнянні з довоєнним 2013 роком, на цей час впроваджено низку сучасних технологій.

– Головне, ми змінили аналогову апаратуру на цифрову. На сьогодні у нас оновлено майже на сто відсотків обладнання, – додає Леонід.

Окремо зауважує про своїх підлеглих:

– Звісно, вони всі різні, проте швидко та якісно виконують поставлені завдання. У мене, як начальника, у якого є достатньо підлеглого особового складу, мають бути не тільки професійні знання, а й достатні управлінські навички та досвід спілкування з людьми – для створення умов виконання завдань за будь-яких обставин.

Говоримо й про родину військовослужбовця.

– Ми всі люди військові… Моя дружина підтримує мене та розуміє. Звісно, родина переживає, коли виконуєш завдання в районі ООС, коли ми в розлуці. Проте завжди відчуваю їхню підтримку.

Леонід Ніколайчук наголошує, що його робота так само вимагає психологічного відпочинку:

– Коли у мене вихідні, стараюсь проводити час ефективно та із задоволенням, поїхати до рідних чи кудись на природу, до лісу або річки.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook

Захищаємо світ

00
00
00
Хочу жить