ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Головнокомандувач ЗС України Валерій Залужний: «Наша сила в тому, що ми здатні об’єднатися!»

Прочитаєте за: 3 хв. 10 Жовтня 2021, 13:37 16

Сьогодні, 10 жовтня, у центрі Києва за ініціативи ЗС України відбувся унікальний за своєю значущістю перший Український військовий забіг MILITARY RUN UA. Цей потужний захід приурочено до 30-річчя Збройних Сил України задля об’єднання нації довкола своїх захисників. Унікальність його в тому, що це перший у сучасній Україні та й загалом у Європі благодійний забіг під егідою армії, яка бере участь у війні із агресором на своїй території.

Як і сподівалися організатори забігу, кількість його реальних учасників перевищила число заявників. Усього від Маріїнського палацу на дистанції у 5 та 10 кілометрів в особистому і командному заліку стартувало 1100 бігунів — замість 1000 зареєстрованих попередньо. Серед них були і Головнокомандувач ЗС України Валерій Залужний та його заступник Євген Мойсюк.

Кістяк забігу становили діючі військовослужбовці Збройних Сил України з усіх їхніх видів, родів військ та сил. Підтримували українських братів по зброї своєю участю у подоланні марафонських дистанцій військовослужбовці з Литви, Великої Британії, Канади, США та Швеції.

У вступному слові перед початком заходу Головнокомандувач ЗСУ генерал-лейтенант Валерій Залужний зауважив:

— Кожен з нас сьогодні бігтиме за когось із побратимів і посестр, яких вже серед нас немає. Ми прагнемо бути відкритими, ближчими до людей, яких захищаємо, ризикуючи власним життям. Ми власним прикладом пропагуємо здорові звички, силу духу і тіла, доводимо, що військові здатні об’єднати націю й у відсічі ворогу. Тому такі забіги ми будемо проводити щороку.

Сама ж ідея проведення військового забігу виникла з огляду на популярність подібних заходів за кордоном. Найвідомішим є Марафон морської піхоти у США Marine Corps Marathon, у якому брали та беруть участь і українські військовослужбовці та ветерани війни.

Як і прогнозував у своєму короткому інтерв’ю кореспонденту АрміяInform головнокомандувач ЗС України генерал-лейтенант Валерій Залужний, список переможців забігу очолили діючі військовослужбовці. Серед 21-го призера спортивного заходу 20 — представники Збройних Сил України.

Перші місця посіли:

  • В особистому заліку на дистанції 10 кілометрів серед жінок — Вікторія Оксенюк, серед чоловіків — Ігор Панченко.
  • В особистому заліку на дистанції 5 кілометрів серед жінок — Анна Деуль, серед чоловіків — Степан Коновал.
  • У командному заліку на дистанції 10 кілометрів 1–3 місця вибороли, відповідно, команди Національної гвардії України, Повітряних Сил та Сухопутних військ ЗСУ.

Фото Дмитра Юрченко

20

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Важливо, Новини, Спорт