ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як українська бандура у США рятує життя на Донбасі

Прочитаєте за: 2 хв. 9 Жовтня 2021, 11:34

У столиці Сполучених Штатів Америки в «Українському домі» відбувся благодійний концерт українського бандуриста-віртуоза Тараса Яницького. Мета збір коштів для фінансування легендарного медичного добробату «Госпітальєри» та військових кінологів в Україні.

Усі кошти, зібрані організатором концерту US Ukrainian Activists за підтримки Посольства України у США, будуть спрямовані на здійснення фінансової допомоги учасникам АТО/ООС. Зокрема, на підтримку екіпажів добровольців-парамедиків, які ні на хвилину не полишають службу на передовій та будь-якої мить готові надати допомогу українським захисникам, які утримують агресію РФ на одних із найбільш наближених позиціях до ворога.

Чим же спокусили вибагливу американську публіку організатори благодійного концерту? Насамперед — ім’ям виконавця, неперевершеного бандуриста-віртуоза, соліста київського академічного ансамблю української музики «Дніпро», диригентa, співакa, музикантa, що виступав із концертами у США, Канаді, Індонезії, Швейцарії, Франції, Німеччини, Іспанії, Португалії та ще у понад 20 країнах! Заслужений артист України Тарас Яницький  також відомий як володар Літературно-мистецької премії імені Івана Нечуй-Левицького. Він лауреат численних національних та міжнародних конкурсів. На сьогодні Тарас Йосипович є доцентом кафедри музичного мистецтва КНУКіМ, кафедри бандури НМАУ імені П.І. Чайковського, Стрітівського педагогічного коледжу кобзарського мистецтва.

Під час концерту вашингтонська публіка насолодилась різноманітними стилями та жанрами музичних творів, які тільки може відтворити український національний інструмент, знаний у світі як «український орган». Багато музичних композицій звучали в сучасній обробці, зокрема навіть твори британських композиторів, які пан Тарас переклав для бандури.  І це не дивно, бо саме «Теоретичні засади художнього перекладання музичних творів для бандури» стали темою дисертації, яку видатний музикант, педагог  та науковець захистив у 2020 році у НМАУ імені П.Л. Чайковського.

Варто зазначити, що починаючи з 2014 року Тарас Яницький  систематично приїздить з концертами в район бойових дій на сході України, відвідує шпиталі, підтримує українських воїнів і готовий це робити стільки, скільки буде потрібно.

«Осінь оволоділа своїми правами, та наші парамедики не полишають позицій на фронті, продовжуючи робити свою справу.

Ми не припиняємо проводити ротації та продовжуємо збір коштів на підтримку екіпажів добровольців-парамедиків, які в ці хвилини не полишають службу на передовій, на близьких до ворога позиціях.

Ми просимо вас підтримати діяльність добровольчого медичного батальйону Госпітальєри Госпитальеры Hospitallers — для проведення ротацій, ремонту транспорту, доукомплектовування необхідних для порятунку життя розхідників, для плати за навчальну базу та основну, яку ми вважаємо своїм другим домом…

Дякуємо кожному, хто долучається до допомоги і підтримує захисників України! Ми відчуваємо вашу підтримку!

Ні кроку назад!

Слава Україні!»

Ось такий пост опублікувала командир батальйону Яна Зінкевич на офіційній сторінці. Посилання на публікацію дивіться вище.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
30 років Збройним Силам України. Дайджест АрміяInform Армія і суспільство, Міжнародне співробітництво