ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Військово-медичний клінічний центр Північного регіону отримав медичне майно з Франції

Прочитаєте за: 3 хв. 8 Жовтня 2021, 10:32

Успішним продовженням міжнародної стратегічної ініціативи «Допомога Схід» стала передача колективу Військово-медичного клінічного центру Північного регіону 72-ох сучасних багатофункціональних ліжок зі спеціалізованими матрацами, різного роду медичних меблів, медичного одягу тощо.

За словами Командування медичної установи, це надходження майна відбулося за сприяння Командування Об’єднаних сил Збройних Сил України.

Ліжка та інше медичне майно пішло для покращення умов лікування пацієнтів в інфекційному та травматологічному відділеннях Харківського госпіталю.

Ліжка та матраци дуже сучасні та зручні в експлуатації, − каже  провідний нейрохірург ВМКЦ ПнР підполковник медичної служби Сергій Бібіченко. – Так, за допомогою пульта хлопці та дівчата зможуть самостійно регулювати положення матрацу, а спеціальні ремені над головою допоможуть змінити положення пацієнта у верхній частині ліжка. 

За словами засновника ініціативи, командувача Об’єднаних сил Збройних Сил України генерал-лейтенанта Сергія Наєва, до військового медичного закладу передано вже чимало різного медичного майна, що посилило лікувальний потенціал харківського госпіталю.

 −  У березні до цього медичного закладу також було доставлено два мікроскопи з Німеччини, які мають високоякісну оптику Zeiss, що може справитися з будь-якими завданнями під час оперування, а також спеціалізовану вмонтовану відеокамеру Panasonic для запису та передачі чіткого зображення на монітор, − повідомив генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Водночас він додав, що протягом останніх місяців із Франції до України прибуло п’ять автопотягів із гуманітарним вантажем медичного призначення вартістю понад 15 млн гривень.

 – Насамперед це високоспеціалізовані ліжка для реанімації та відділень хірургії, спеціалізовані ліжка для людей з проблемами орієнтації у просторі, ортопедичні й протипролежневі матраци, операційні столи, медичні розхідники, реанімаційні комплекси для немовлят та багато іншого, – насамкінець зауважив командувач Об’єднаних сил.

Довідково: міжнародний проєкт «Допомога Схід» − це багатопрофільна та різнопланова програма цілеспрямованих дій щодо надання цільової допомоги медичним закладам та мирному населенню Донецької та Луганської областей, а також інших регіонів України. Його було започатковано за ініціативи генерал-лейтенанта Сергія Наєва ще у 2018 році, коли він очолив командування операцією Об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей

 У рамках цього проєкту вантажі доправляються в Україну із Франції від Асоціації «Медична та благодійна допомога Франція-Україна» (Aide Médicale&Caritative France-Ukrainе), віце-президентом якої виступає етнічна українка пані Діана Дольс (Diana Dols). Також цю благородну справу від моменту заснування проєкту підтримує Асоціація міжнародних автомобільних перевізників України в особі президента асоціації Леоніда Костюченка.  Цього року до участі в проєкті активно долучилося ТОВ «Санагро Украïна» в особі директора Олександра Скрипки. Керівником-координатором проєкту «Допомога Схід» в Україні є офіцер Командування Об’єднаних сил ЗСУ Борис Кутовий.

Читай також: В Ірпіні військові реабілітологи навчають пацієнтів-«ампутантів» не тільки ходити на протезах, а й займатися спортом

У рамках міжнародної стратегічної ініціативи «Допомога Схід» різного роду майно вже направлено до міст та містечок, наближених до лінії розмежування чи для цивільних і військових закладів охорони здоров’я, розташованих переважно в районі проведення ООС. Серед тих установ, що першими відчули закордонну допомогу: перинатальні центри та міські клінічні лікарні міст Краматорськ, Мирноград та Торецьк, Дніпропетровська обласна дитяча клінічна лікарня, Військово-медичний клінічний центр Східного регіону, Маріупольський військовий госпіталь, Військово-медичний клінічний центр Північного регіону. 

Проєкт охопив своєю роботою 55 медичних закладів – як військових, так і цивільних, переважна кількість яких розташована поблизу лінії зіткнення на Донбасі. До цих установ передано майже 191 тонну гуманітарних вантажів медичного призначення. Лише протягом поточного року до України з Франції надійшло понад 70 тонн гуманітарної допомоги медичного призначення на суму понад 27 млн грн, отримувачем якої стали 25 медичних закладів. Підтримку проєкту на Донбасі надає БФ «Наш Краматорськ», директор Олександр Шевченко, БФ БО «Проект Варнави», голова правління Володимир Любовецький.

фото автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
30 років Збройним Силам України. Дайджест АрміяInform rss.feed, Армія і суспільство, Військова медицина, Новини