ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У рівненському Будинку ветеранів розпочато уроки патріотичного виховання для школярів

Прочитаєте за: 2 хв. 8 Жовтня 2021, 13:33

Проблема місцевих шкіл, де на сьогодні немає стрілецької зброї, військових засобів індивідуального захисту та решти необхідного для якісного вивчення предмету «Захист України» в Рівному частково вирішена. Відповідно до нещодавно ухваленого спільного рішення управління освіти та Будинку ветеранів Рівного «Про підвищення якості заходів патріотичного виховання молоді та участь ветеранів бойових дій в навчальному процесі».

Тож цього тижня Будинок ветеранів відвідали близько трьох сотень школярів різного віку. Спеціальний кореспондент АрміяInform прибув туди, щоб ознайомитись з унікальним навчальним процесом.

…На годиннику тринадцята. Час третього уроку. Сюди, під керівництвом класного керівника, прибули майже тридцять учнів п’ятого класу однієї з рівненських шкіл. Перші два уроки тут навчалися старшокласники з інших навчальних закладів обласного центру.

Дітей зустрічає провідний фахівець соціального захисту комунального закладу «Будинок ветеранів Рівного» – полковник запасу Петро Заболотній. Він зацікавлює аудиторію ще до початку уроку – показує хлопчикам та дівчаткам власний бронежилет, який у червні 2014 року йому подарували побратими з 80-ї аеромобільної бригади в районі виконання бойових завдань. Цей «бронік» надійно захищав його з 2014 по 2019 роки в гарячих точках АТО/ООС. Цього року він теж став у нагоді – його брали волонтери під час поїздки на схід України.

У залі тиша, три десятки пар дитячих очей дивляться на колишнього воїна АТО, слухають, не опускаючи жодного факту. Після короткого екскурсу до новітньої історії України, подій початку 2014 року, присутнім демонструють один із цих фільмів: «АТО – початок війни», «93 – бій за Україну», «Небесний координатор», «Тіні Іловайська», «Нульовий рубіж», «Рейд» та «Наші» – про загиблих Рівненщини.

На кожне із запитань по фільму чи військовій тематиці діти отримують вичерпну відповідь. До керівника занять долучаються й інші працівники закладу, зокрема психолог. Після чого школярі одягають військове спорядження, беруть до рук артефакти, вперше у житті знайомляться з автоматом Калашникова…

– Коли в країні триває війна, до уроків треба залучати очевидців цих подій. І в нас такі люди є, – зазначала директор закладу Вікторія Шинкаренко. – Спочатку планувалося, що Будинок ветеранів відвідуватимуть тільки старшокласники, але вже на другий день занять, з ініціативи самих дітей, вчителі привели й менших вихованців. Приємно, що саме Рівне стало першим містом, де Будинок ветеранів спільно з вчителями предмету «Захист України» реалізовує навчальний процес на якісно новому рівні.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Пані Військова. Дайджест АрміяInform 30 років Незалежності. Дайджест АрміяInform rss.feed, Армія і суспільство