ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Автоматизована система управління військами стратегічного та тактичного рівня: особливості створення та нові підходи

Прочитаєте за: 2 хв. 8 Жовтня 2021, 10:12

Заступник генерального директора – керівник експертної групи планування та впровадження політик Директорату політики цифрової трансформації та інформаційної безпеки у сфері оборони Міністерства оборони України полковник Сергій Галушко розповів кореспонденту АрміяInform про нові підходи, які планують застосовувати у питаннях створення автоматизованої системи управління (АСУ) військами стратегічного та тактичного рівня.

Сергій Галушко

‒ На фронті на тактичному рівні є певні напрацювання і підприємств, і наших партнерів, які надають матеріально-технічну допомогу та намагаються забезпечити наші підрозділи засобами зв’язку інформаційної обізнаності, починаючи від відділення, взводу і вище, ‒ відзначив полковник Сергій Галушко. ‒ Якщо ми маємо створити автоматизовану систему управління тактичного рівня, то ми повинні розуміти, що все, що дозволяє обробляти та зберігати інформацію та забезпечувати навігацію, має бути інтегровано в рамках цієї АСУ. Тому сподіваємось, що нові підходи, починаючи від оперативно-тактичних вимог, визначення потреб і решта документів, які регламентують проєкт АСУ тактичного рівня, будуть ці тенденції враховувати. Окремо взятий роботизований комплекс,  логістичний комплекс або безпілотний літальний апарат тактичного рівня також є елементами цієї системи у плані інформаційної інтеграції передачі даних по закритому каналу передачі і формування картини поля бою. Це те, що стосується тактичного рівня.

‒ На стратегічному рівні ситуація полягає в тому, що в державі створюється система ситуаційних центрів, зокрема, в секторі безпеки і оборони, починаючи від головного ситуаційного центру держави, який забезпечує діяльність Президента України ‒ Верховного Головнокомандувача ЗСУ та РНБО відповідно. І ця вертикаль продовжується до всіх відомств, структур сектору безпеки і оборони, і до обласних державних адміністрацій. Проєкт створення мережі ситуаційних центрів буде реалізовуватись з урахування питань інформаційної взаємодії систем автоматизованого управління військами і сил стратегічного рівня. Ми маємо норматив: закріплене завдання на набуття оперативної сумісності з партнерами по Північноатлантичному альянсу, що відповідно насамперед передбачає сумісність системи управління та  зв’язку.  Наші проєкти, включаючи проєкти  отримання допомоги від держав-партнерів, також охоплюють всю проблематику, тобто ми комплексно підходимо до реалізації цієї роботи. Простого універсального рішення немає. Намагаємось йти в ногу з часом. І попутно розблоковуємо ті проєкти, які  були заблоковані. Війська і сили мають отримати кінцевий продукт якнайшвидше, ‒ повідомив полковник Сергій Галушко.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
30 років Збройним Силам України. Дайджест АрміяInform rss.feed, Актуально, Новини