ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Вітчизняні підприємства беруть участь у місії з дослідження Місяця: планується встановити титановий прапор України

Прочитаєте за: 3 хв. 7 Жовтня 2021, 21:02 2

КБ «Південне», ВАТ «Київський завод “Меридіан” імені С. П. Корольова» (входить до ДК «Укроборонпром»), компанія «Спаринг-Віст Центр» (член ГС «Ліга оборонних підприємств України») продовжують реалізовувати амбітний британсько-український проєкт з освоєння Місяця. Він є частиною програми «Артеміда» Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору США (NASA), яка полягає у висадці першої жінки та чоловіка на супутник Землі й запланована на поточне десятиліття. Програмі передуватимуть численні дослідження, аналізи й експедиції місяцеходів, у яких, власне, і візьмуть участь українські підприємства.

Варто додати, що цей британсько-український проєкт належить українцеві та засновникові британської компанії Spacebit Павлові Танасюку. Він доставить на Місяць робота-павука Asagumo, що складається з «коробки» (основи кубічної форми) та чотирьох «лапок». Така форма зумовлена ландшафтом, яким пересуватиметься місяцехід. Завдання Asagumo — дослідити лавові печери на Місяці, що можуть стати потенційним прихистком для людей.

Політ та висадка першого місяцехода Asagumo заплановані на 2022 рік.

Першими до розроблення місяцехода Asagumo приєднались інженери КБ «Південне». Вони допомагають тестувати робота у вібраційних дослідженнях та у вакуумній камері. Також деякі деталі будуть змонтовані саме на цьому підприємстві.

Крім того, до розроблення місяцехода долучилися львівські інженери з компанії «Спаринг-Віст Центр». Для Міністерства оборони України компанія виробляє засоби радіаційного контролю та піротехнічну продукцію під торговою маркою «Екотест». Варто додати, що фахівці компанії розробили унікальні радіаційні датчики для підводного середовища після катастрофи на атомній електростанції у Фукусімі (Японія), а для місяцехода Asagumo потрібно розробити ще вибагливіший сенсор. Різниця в температурі на Місяці дуже значна: вночі приблизно – 170 °C, а вдень аж +130 °C.

Перед відправленням Asagumo до супутника Землі полетить зонд — статичний апарат, який перебуватиме над його поверхнею. Він робитиме фото та вимірюватиме рівень радіації. Крім інших підприємств, над зондом працює ВАТ «Київський завод “Меридіан” імені С. П. Корольова» та дніпровська компанія з виробництва титанових продуктів «ТитанЕра».

У рамках першої місії на Місяці встановлять титановий прапор України на згадку про внесок держави у міжнародну космічну діяльність. Український прапор надрукували на 3D-принтері з вітчизняного титану.

Також на Місяць відправлять обладнання для дослідження ґрунту, випробування технології відбору зразків, збирання інформації про теплові властивості та магнітне поле тощо. Спершу вантаж потрапить до великого кратера Lacus Mortis на ближній стороні Місяця, а згодом — до цікавої для науковців темної плями Oceanus Procellarum.

Датчики, створені на українських підприємствах, збиратимуть інформацію про радіаційний фон, а спеціальна камера транслюватиме відеострім з поверхні. Всі дані будуть доступні вітчизняним науковцям для розвитку космічних програм.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram