ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«У мене чотири рідні брати — учасники АТО. Тому і я пішла служити Україні»

Прочитаєте за: 2 хв. 7 Жовтня 2021, 12:04

«Що для мене служба в підрозділі РХБЗ?! Це важка робота. Фізично важка. Маєш бути готовим до випробувань на витривалість. Але ці труднощі нівелює чудовий колектив, де всі стоять один за одного!» — саме так коментує свою мотивацію до військової служби молодший сержант Анна Оліярник.

Вона — зв’язківць роти РХБ-захисту і разом з підрозділом не так давно проходила оцінювання в межах програми NEL-2. Тобто боєготовності і взаємосумісноті щодо виконання завдань спільно з аналогічними підрозділами військ Північноатлантичного альянсу.

Анні доручили важливий етап роботи: ведення радіообміну відповідно до визначних протоколів НАТО. Загалом їх було три: ситуативний, про потребу медичної евакуації та про виявлення вибухонебезпечних пристроїв. Тут потрібно було досконало знати і самі протоколи, і… англійську мову. Адже робоча мова оцінювання — English.

Військовослужбовиця розповідає, що вивчала англійську впродовж чотирьох місяців на спеціальних курсах у Національній академії сухопутних військ у Львові. Каже, що знання мови значно розширює горизонти професійних можливостей.

Також вона наголошує, що за чотири роки у війську не «перегоріла» до військової служби. А, навпаки, здобула додаткову мотивацію. Хоче будувати офіцерську кар’єру і обов’язково залишатися в підрозділі РХБЗ.

— У мене вже є вища освіта. За професією я — хореограф. Здавалося б, навчати дітей балету було б більш природно. Але тут, у війську, мені подобається більше. У мене чотири рідних брати — учасники АТО. Тому сидіти вдома я не мала морального права. Також пішла служити Україні, — говорить вона.

Молодший сержант Анна Оліярник вже двічі брала участь в українсько-американських військових навчаннях серії Rapid Trident. Уперше, коли тільки-но прийшла до війська. А вдруге — цього року. Розповідає, що зі знанням англійської мови значно легше комунікувати з представниками інших країн. І в службі допомагає, та й про життя за кордоном можна дізнатися з перших, як кажуть, вуст. «Вчіть англійську — дуже корисно!» — радить вона побратимам по зброї!

Фото автора

Відео Ігор Боєв

14

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки: