ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Топ горе-відмазок від армії: призов строковиків на Харківщині

Прочитаєте за: 3 хв. 7 Жовтня 2021, 18:38

— Цієї осені 1200 наших земляків віком 18-27 років поповнять лави Збройних Сил України та інших військових формувань. Мої підлеглі в районних ТЦК та СП повністю готові до призовної роботи та реагування на фейки в соцмережах. Також ми добре знаємося на різних витівках тих, хто ухиляється від армійської служби. Від останнього іноді буває дуже смішно, а дещо —межує з покаранням, —розповів тимчасовий виконувач обов’язків військового комісара Харківського ОТЦК та СП полковник Володимир Арап.

А випадків горе-відмазок у процесі відбору та формувань команд під час торішніх призовних кампаній дійсно вистачало. Деякі з історій можна в основу кінофільму покласти.

На лікування численних переломів пішло лише 10 хвилин

— За багато років роботи з потенційними воїнами я чимало побачив, —каже офіцер одного із РТЦК та СП Сергій. — Приміром, одного хлопця хотіли направити до Національної гвардії України. Напередодні він успішно пройшов складний процес відбору, але служити чомусь не хотів. І хтось із горе-радників підказавйому, як можна уникнути призову. Тожу день формування команди він прийшов зі свіжим татуюванням на півобличчя. У результаті до лав нацгвардійців він не потрапив, а ось для служби в танкових військах повністю підійшов.

А один військовий медик з Харківського обласного збірного пункту навів інший приклад вершини дурості військовозобов’язаного.

— Якось напередодні відправлення чергової команди до нас прийшов, а точніше його привезли, один юнак, який був майже весь у бинтах, — пригадує військовослужбовець. — Так, від низу правої ноги й аж до плеча все було перемотано. Навіть медичний корсет був на ньому. Наша досвідчена травматологиня, яка понад 15 років займається призовами, спокійно так запропонувала йому поїхати до харківського госпіталю, і там у нього було б два варіанти. Перший — у разі підтвердження діагнозу численних переломів він отримає заповітну відстрочку. В іншому ж разі— поїхав би до дисциплінарного батальйону. За десять хвилин сталося «чудо» і юнак зайшов до лікарки вже без бинтів і готовий був танцювати.

Психологічні тести не обманути

А ось військовий психолог обласного збірного пункту Харківського ОТЦК та СП Олександр хитрих юнаків розпізнає з перших запитань тестів. Адже так звана шкала правдиодразу розкриває таємні задуми хлопців.

— Раніше, ще років десять тому, багато юнаків намагалися збрехати в тестах заради уникнення служби, показуючи себе з негативного боку. Нині ж багато таких, хтонавмисно примножує свої позитивні риси характеру. Останні бажають здаватися кращими, аби потрапити до елітних родів військ і стати героєм для дівчат чи давніхдрузів. Як перших, так і других ми швидко розпізнаємо й після певної розмови пропонуємо повторно скласти тест, — зауважив офіцер-психолог.

За словами полковника Володимира Арапа, його підлеглі давно перестали умовляти чи в чомусь переконувати юнаків під час вручення повісток до РТЦК та СП.

— До речі, останніх кілька років у нас вимальовується чітка тенденція:переважна більшість потенційних новобранців добровільнопросять направити їх на строкову. Причини ситуаціїя бачу в такому: бажання скоріше відслужити, щоб потім десь спокійно працювати, або жспочатку спробувати власні сили на строковій, а потім вирішувати —підписуватичи ні армійський контракт, — насамкінець розповів полковник Володимир Арап.

13
19

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки:
Пані Військова. Дайджест АрміяInform 30 років Незалежності. Дайджест АрміяInform rss.feed, Публікації