ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Чорне море не має бути простором для агресивних дій жодної з країн – Дмитро Кулеба

Прочитаєте за: 2 хв. 7 Жовтня 2021, 17:15 0

7–8 жовтня міністр закордонних справ Турецької Республіки Мевлют Чавушоглу відвідує з візитом Україну (м. Львів) на запрошення міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби. Про це інформує пресслужба МЗС України.

Повідомляється, що керівники зовнішньополітичних відомств провели Дев’яте засідання Спільної групи стратегічного планування.

Міністри обговорили стан виконання домовленостей, досягнутих на найвищому політичному рівні та перспективи подальшої українсько-турецької співпраці у сферах політики та безпеки, торгівлі та інвестицій, оборонної промисловості, енергетики, інфраструктури, транспорту та літакобудування.

«Ми обговорювали сьогодні подальший розвиток військово-технічного співробітництва, зокрема виробництво безпілотників Bayraktar в Україні. Туреччина також цікавиться можливостями українського «Антонова». Ефективність наших літаків була яскраво доведена під час ліквідації пожеж у Туреччині», — зазначив Дмитро Кулеба.

Мевлют Чавушоглу висловив вдячність Україні за допомогу в подоланні лісових пожеж у Туреччині влітку цього року: «Ми ніколи не забудемо цю допомогу, яку надала дружня Україна моїй рідній Анталії та сусідній провінції Мугла».

Сторони домовилися провести наприкінці січня — початку лютого 2022 року в Києві Десяте засідання Стратегічної ради високого рівня під головуванням президентів України і Туреччини. Засідання буде приурочене 30-річчю встановлення дипломатичних відносин між нашими державами.

Глави МЗС приділили ключову увагу безпековій ситуації в регіоні Чорного моря, зокрема підготовці до проведення цього року в Анкарі політико-безпекових консультацій на рівні керівників зовнішньополітичних та оборонних відомств України і Туреччини у форматі «Квадрига». Дмитро Кулеба та Мевлют Чавушоглу також обговорили зміцнення співпраці між військово-морськими силами як у двосторонньому, так і в багатосторонньому форматах.

«Ми єдині з Мевлютом у тому, що в Чорному морі потрібно забезпечити баланс безпеки та інтересів. Чорне море не має бути простором для агресивних дій жодної з країн. Україна та Туреччина тісно співпрацюють для досягнення цієї мети», — підкреслив Дмитро Кулеба.

Сторони обговорили подальшу практичну взаємодію в рамках Кримської платформи, домовилися приділити пріоритетну увагу та координувати дії щодо забезпечення прав людини на тимчасово окупованому півострові.

Дмитро Кулеба додав, що сторони також обговорили питання енергетичної безпеки, зокрема у контексті постачання газу.

Дмитро Кулеба і Мевлют Чавушоглу підписали План консультацій між МЗС України і МЗС Туреччини на 2022–2023 роки, який передбачає обмін досвідом у різних сферах взаємного інтересу.

Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Новини світу та України