ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Призов 2021: відсоток непридатних до військової служби громадян знову зріс

Прочитаєте за: 2 хв. 6 Жовтня 2021, 15:11

Водночас кількість тих, хто ухиляється від призову, стала меншою.

Днями в містах України розпочалася відправка призовників до військових частин Збройних Сил України, яка триватиме до 16 грудня. Житомир, Вінниця, Прикарпаття, Закарпаття та Одеса почали відправляти перші партії новобранців, які служитимуть у лавах Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Національної гвардії України та Державної спеціальної служби транспорту.

Цієї осені Житомирський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки відправив до війська 105 призовників – перша партія з 520 новобранців.

– При цьому розподіл військовослужбовців відбуватиметься за екстериторіальним принципом комплектування, тобто всі служитимуть поза межами Житомирської області, − заявив заступник обласного військового комісара полковник Олексій Бєланов.

Із Дніпропетровщини до військових частин вирушили перші 97 призовників.

– У зв’язку з пандемією ми ухвалили рішення направляти призовників у військові частини невеликими групами, – інформує офіцер відділу комплектування Дніпропетровського  територіального центру комплектування та соціальної підтримкикапітан Андрій Шульга.

– Надалі новобранців спрямовують у навчальні центри для отримання військово-облікової спеціальності.

А на Закарпатті  та Прикарпатті до лав українського війська цієї осені також вирушать вісім сотень молодих українців.

Заступник обласного військового комісара  підполковник Юрій Мухін підкреслив, що призвані громадяни прибуватимуть відразу до військових частин та підрозділів, а вже звідти скеровуватимуться командуванням для здобуття військових спеціальностей до навчальних підрозділів Сухопутних військ, видів та родів військ ЗС України тощо.

Вінниччина до частин відправляє близько 150 осіб. Загалом у межах осіннього призову планують направити до війська 654 юнаків. У  обласному територіальному центрі комплектування додають, що із таким показником впораються. Адже попри усі курйози рівень явки до центрів комплектування щороку зростає.

Одеська область відправила першу команду призовників, яка налічує 60 юнаків.

− Усього від нас до навчальних центрів буде направлено 735 новобранців. Ми дослухаємося до побажань наших призовників і враховуємо їх під час розподілу, єдине що може стати на заваді, − це показники здоров’я та антропологічні дані, − повідомив начальник відділу призову ООТЦК та СП підполковник Олександр Михайлишин.

Обласні військово-лікарські комісії повідомляють, що під час цьогорічного призову статистика не надто втішна, адже відсоток непридатних до військової служби громадян знову зріс.Особливо це стосується мешканців районів, що заражені радіоактивними відходами після аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Частіше всього юнаки мають проблеми з дихальною та серцево-судинною системою, також нерідко діагностуються  плоскостопість та остеохондроз. Водночас кількість тих, хто ухиляється від призову, стала меншою.

Нагадаємо, що відповідно до Указу Президента України жоден строковик не потрапить у район проведення операції Об’єднаних сил.

Анна Кравченко

14
1

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook