ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Понад 34 тис. кримчан примусово відслужили у Збройних силах РФ з 2015 року

Прочитаєте за: 2 хв. 6 Жовтня 2021, 18:16

Прокуратура АРК продовжує системну роботу з притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які причетні до проведення на території тимчасово окупованого півострова Крим незаконних призовних кампаній до лав Збройних сил Російської Федерації.

Починаючи з 2015 року слідчі встановили та повідомили про підозру у вчиненні воєнного злочину 10 військовим комісарам різних районів окупованого Криму, серед яких і «військовий комісар Республіки Крим». За цей час держава-окупант руками цих «військових посадовців» незаконно провела 13 призовних кампаній, змусивши служити у Збройних силах РФ понад 34 тисяч кримчан.

Так, нещодавно до суду скеровано обвинувальний акт стосовно чергового «військового комісара» окупантів. Цього разу стосовно «військового комісара Сімферопольського району та міста Алушта Республіки Крим» за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України). Санкція статті передбачає покарання на строк від восьми до дванадцяти років позбавлення волі, повідомляється на офіційному порталі офісу Генерального прокурора України.

За даними правоохоронців, обвинувачений – громадянин РФ, у 2018 році був призначений на посаду «військового комісара Сімферопольського району та міста Алушти Республіки Крим». На цій посаді він безпосередньо організував 5 призовних кампаній кримчан, остання з яких розпочалася 1 жовтня цього року. Зрозуміло, що «воєнком» реалізовував політику РФ та її окупаційної адміністрації, спрямованої на проведення незаконних примусових призовних кампаній цивільного населення півострова до лав збройних сил держави-окупанта. Ці дії є порушенням заборони державі-окупанту примушувати цивільне населення служити в її збройних силах, передбаченої статтею 51 IV Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року.

Підготував Олександр Олехнович

Читайте нас у Facebook