ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Понад 100 майбутніх молодших лейтенантів медичної служби запасу склали Військову присягу

Прочитаєте за: 3 хв. 6 Жовтня 2021, 12:00

Близько 100 випускників кафедри медицини катастроф та військової медицини Харківського національного медичного університету склали Військову присягу на вірність українському народові.

– У нас професію військового лікаря опановують студенти трьох цивільних медичних вишів, –  пояснює завідувач кафедри полковник медичної служби у відставці Сергій Демяник. – Напередодні цьогорічні випускники успішно завершили трирічний курс підготовки офіцерів запасу і були допущені до складання присяги. Незабаром окремим наказом Міністра оборони України їм присвоять звання «молодший лейтенант медичної служби запасу» і, зокрема, вони набудуть права стати діючим військовим лікарем.

Він додав, що щороку приблизно з десяток їхніх вихованців, отримавши звання офіцера запасу, призиваються до Збройних Сил України та навчаються в Українській військово-медичній академії. Так вони стають повноправними армійцями.

У зв’язку із карантинними обмеженнями складання присяги відбувалося у складі маленьких груп протягом декількох днів.

Щасливим цей день став і для студентки ХНМУ Марианни Морозової.

– Я майбутній лікар-нейрохірург і вже одружена. Після завершення основного навчання у ХНМУ дуже хочу піти до війська і мрію про службу в Харківському госпіталі. Як буде далі − подивимося. Але в будь-кому разі я стала більше розуміти та поважати професію захисника України, –  розповіла Марианна Морозова.

Більшість занять у рамках вивчення курсу тактичної підготовки та тактичної медицини проводились під керівництвом начальника курсу – старшого викладача військової кафедри ХНМУ полковника запасу Миколи Троценка.

Читайте також:

– Наші викладачі в погонах намагалися передати слухачам кафедри атмосферу армійської дружби та взаємодопомоги. Адже вміння працювати в одній команді колись і мені допомогло під час служби в Афганістані. Нинішнім військовим медикам також нелегко в районі бойових дій на Сході. Тому я навчаю наших потенційних армійців, як вижити самому в екстремальних умовах та ще й врятувати життя іншим воїнам, – зазначив полковник запасу Микола Троценко.

За словами керівництва військової кафедри, нещодавно для навчання на першому курсі успішно набрано близько 80 осіб. І радує те, що вони також не відкидають можливості в майбутньому стати військовими медиками.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
30 років Збройним Силам України. Дайджест АрміяInform rss.feed, Вишкіл