ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

В Офісі Президента України презентували сучасну інформаційно-аналітичну систему «СОТА»

Прочитаєте за: 3 хв. 5 Жовтня 2021, 15:07 2

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов презентував модуль інформаційно-аналітичної системи Головного ситуаційного центру країни «СОТА» (ІАС «СОТА») — ГІС-портал «Система охорони здоров’я». Про це інформує пресслужба РНБОУ.

У презентації також взяли участь заступник Секретаря РНБО України Олексій Соловйов і Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

 «Система «СОТА» — дієвий інструмент, яким користується вище керівництво держави під час ухвалення управлінських рішень, — сказав Секретар РНБО України. — Закрита частина стосується лише військової складової, а по кожній іншій сфері нашої життєдіяльності маємо чітку і зрозумілу ситуацію».

За словами секретаря РНБОУ, оперативну, актуальну та достовірну інформацію з відкритої частини системи «СОТА» щодо всіх ключових процесів та показників, які характеризують життя регіонів, може отримати будь-який користувач. 

Також повідомляється, що медичний компонент системи «СОТА» містить консолідовану інформацію в розрізі областей, громад та окремих медичних закладів щодо:

  • суб’єктів медичної та фармацевтичної систем в Україні з детальною інформацією про заклад;
  • кількості та відсотка зайнятих ліжок, виділених під COVID-19, включно з кількістю пацієнтів, підключених до кисню;
  • загального ліжкового фонду в медичних закладах, які надають допомогу пацієнтам з COVID-19, та його частки, яка виділена для пацієнтів з коронавірусною хворобою та підозрою на неї;
  • щоденної кількості госпіталізованих та виписаних пацієнтів;
  • кількості пацієнтів, підключених до апаратів штучної вентиляції легенів та екстракорпоральної мембранної оксигенації;
  • інфраструктури імунізації населення: мобільних бригад, пунктів щеплення, складів для зберігання вакцин;
  • поставок вакцин та їх розподілу на регіональному та місцевому рівнях;
  • динаміки проведення щеплень, а саме кількості вакцинованих осіб по областях України в розрізі віку, статі, цільової групи та типу медичних закладів, працівників яких було вакциновано.
Читайте також: У РНБО введено в експлуатацію сучасну інформаційно-аналітичну систему «СОТА»

Секретар Ради нацбезпеки і оборони підкреслив, що ІАС «СОТА» забезпечує цілодобове спостереження за окремими індикаторами стану національної безпеки України, зокрема, ситуацією з поширенням COVID-19, оскільки верифіковані дані оновлюються в режимі онлайн.

У цьому контексті він звернув увагу на зростання кількості нових випадків коронавірусної хвороби в усіх регіонах України, зокрема, внаслідок поширення варіанту «Дельта».

Олексій Данілов зазначив, що згідно з прогнозними розрахунками фахівців Апарату РНБО, пік захворюваності в Україні цьогоріч станеться наприкінці жовтня — початку листопада. За його словами, кількість одномоментно зайнятих хворими на COVID-19 ліжок може становити 50–55 тисяч. Водночас Секретар РНБО України зауважив, що медична система набагато краще підготовлена до епідемії, ніж раніше, зокрема, кількість таких ліжок становить 80 тисяч.

Він звернув увагу на важливість суворого дотримання протиепідемічних заходів та інформаційної кампанії щодо необхідності вакцинації. «Йдеться про життя людей», — наголосив Олексій Данілов.

Секретар РНБО України зазначив, що має бути спільна робота, спільна відповідальність центральної і місцевої влади.

ГІС-портал «Система охорони здоров’я» доступний за посиланням https://health-security.rnbo.gov.ua/.

Читайте нас в Telegram