ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Україна та країни НАТО здатні відновити безпековий баланс у Чорному морі в тісній співпраці – Дмитро  Кулеба

Прочитаєте за: 2 хв. 5 Жовтня 2021, 17:24 0

Російська окупація та мілітаризація Криму зруйнувала безпекову ситуацію та створила перешкоди для торгівлі у Чорному морі, але тісна співпраця України та країн НАТО в Чорноморському регіоні здатна відновити безпековий баланс. Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив під час  виступу на дискусійній панелі Варшавського безпекового форуму на тему: «Від Балтійського до Чорного моря: Розкриваючи стратегічний потенціал регіону».

«Російська окупація Криму зруйнувала не лише територіальну цілісність України, але і всю безпекову ситуацію у Чорному морі, завдала удару по міжнародному правопорядку. Нині потрібна більша присутність НАТО в Чорному морі, а також більш тісна взаємодія між чорноморськими країнами. Спільними діями та в тісній співпраці ми здатні відновити безпековий баланс», − заявив глава МЗС України.

Дмитро Кулеба висловив вдячність присутнім на панельній дискусії міністрам закордонних справ Туреччини, Фінляндії та Польщі за активну участь їхніх країн у створенні Кримської платформи, яка спрямована, зокрема, на подолання безпекових викликів мілітаризації тимчасово окупованого Криму.

Міністр додав, що Україна приділяє пріоритетне значення відновленню, зміцненню та переозброєнню Військово-Морських Cил Збройних Cил України.

«Чорне море завжди славилося морською торгівлею. Нині вона під загрозою через дії РФ. Відновлення балансу безпеки в Чорному морі необхідне також і  для захисту торгівлі», − підкреслив Глава МЗС України.

Глава української дипломатії рішуче відкинув принцип «не дратувати Росію», коли йдеться про політику НАТО в Чорному морі. За його словами, Росію дратує сам факт існування Альянсу: «Росія сприйматиме будь-які дії як провокацію. Питання лише робите ви щось чи ні. Якщо нічого не робити, Росія робитиме за вас».

Читайте нас в Telegram

Захищаємо світ

00
00
00
rss.feed, Новини світу та України