ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Під Бердичевом знайдено рештки невідомого солдата

Прочитаєте за: 2 хв. 5 Жовтня 2021, 19:54

Початок жовтня пошукові групи Житомирської громадської організації «Історико-патріотичне об’єднання «Пошук» зустріли в різних районах області, відпрацьовуючи отриману з архівних джерел та від місцевих мешканців інформацію про можливі поховання вояків, загиблих під час Другої світової війни. Одна з груп працювала в селі Іванківці Бердичівського району.

Як розповідає активіст «ІПО «Пошук» Вадим Баранівський, лише тут, у районі сіл Іванківці та Семенівка, тільки протягом останніх двох років пошуковці знайшли понад п’ятдесят зниклих безвісти військовослужбовців, які загинули 10–12 липня 1941 року під час спроби відбити місто Бердичів у фашистів. Майже всі вони, загиблі під час контратак пекельного літа 80 років тому, так і залишаються досі невідомими солдатами.

— Так само, як й інші, цей воїн залишився лежати на полі бою там, де вбили, а рідні отримали лист «пропав безвісти», — говорить пошуковець.

За його словами, загиблий лежав на схилі пагорба на глибині близько 50 см. При собі мав саперну лопатку, протигаз, пенал із засобами для чищення зброї, флягу, ніж, на руці був закріплений компас. Також пошуковці знайшли закриту мильницю зі складеною в ній газетою. Пошуковці сподіваються на те, що, можливо, там є документи, листи чи інші папери, за якими вдасться визначити ім’я загиблого захисника, адже медальйона боєць при собі не мав. Утім, щодо медальйонів у загиблих у цей період у даному районі пошуковці вже давно ілюзій не мають. На жаль, практично всі смертні медальйони, які були тут знайдені, зразка 1925 року — типу «ладанка», які негерметичні, тож записки в них не зберігаються.

Роботи в даному районі тривають. Солдат буде перепохований у братську могилу з усіма військовими почестями. Усі папери вже відправлені на експертизу для дослідження, про результати АрміяInform обов’язково повідомить згодом.

Читайте також:

Житомирські пошуковці виявили масове поховання солдатів Вермахту

Житомирські пошуковці просять допомогти знайти рідних солдата

9
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Пані Військова. Дайджест АрміяInform 30 років Незалежності. Дайджест АрміяInform rss.feed, Армія і суспільство